Kultura i rozrywka Sucha Beskidzka

Zawojska podróż przez kontynenty

„Zawoja pełna niespodzianek” jest – jak sama nazwa wskazuje – imprezą, która zaskakuje. Zadziwia rozlicznymi talentami niepełnosprawnych, ich świetnym przygotowaniem do występów, wspaniałymi przebraniami, pięknymi dekoracjami. Tym razem niespodziankę przygotowała też… pogoda. Deszcz niespodziewanie ustał, gdy uczestnicy mieli wyjść spod dachu na przygotowany w plenerze posiłek!

Tematem przewodnim tegorocznej edycji „Zawoi pełnej niespodzianek” była podróż przez kontynenty. Każda z sześciu placówek, które wzięły udział w pokazie, musiała przygotować sceniczną wizytówkę wybranego kraju z Europy, Azji i Ameryki. Zadanie nie było łatwe, bo w ciągu zaledwie dwu minut trzeba było zademonstrować taniec i strój charakterystyczny dla danego państwa, przedstawić sławną postać z niego pochodzącą, zaprezentować flagę i powitanie w języku narodowym. Jednak uczestnicy imprezy wywiązali się z tego rewelacyjnie. Pokazy były niezwykle sugestywne, kostiumy przyciągały wzrok, a na płycie boiska w Hali Widowiskowo-Sportowej w Zawoi pojawiły się między innymi takie osoby, jak skoczek narciarski Noriaki Kasai, malarz Vincent van Gogh czy Matka Teresy z Kalkuty.

Występowali podopieczni Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Makowie Podhalańskim, Warsztatów Terapii Zajęciowej w Kukowie, Juszczynie i Zembrzycach, Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego w Juszczynie i Tarnawie Górnej oraz ‎Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną – Koło w Jabłonce. Wszyscy zebrali gorące i w pełni zasłużone oklaski. Ich prezentacje przeplatały pokazy profesjonalnej grupy tanecznej Maraquja, która dodatkowo podgrzewała już i tak gorącą atmosferę.

Imprezę zorganizowało zawojskie koło Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym, a okazją do jej przygotowania był obchodzony w maju Ogólnopolski Dzień Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną, połączony z obchodami Europejskiego Dnia Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych. 

TAURON
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments