Wydarzenia Cieszyn

Zebrzydowice: Opłaty idą do góry

W Zebrzydowicach szykuje się podwyżka opłat za wodę i ścieki. Decyzję o wzroście stawek zaakceptowali radni podczas ostatniej sesji Rady Gminy Zebrzydowice.

Od 1 lipca wzrost opłat za wodę i ścieki. Cena za kubik wody ma pójść w górę o 0,13 zł, a za ścieki o 0,32 zł. Swój sprzeciw wobec podniesienia opłat wyraził radny Eugeniusz Lose. – Cena wody wzrasta z 4,67 na 4,80 natomiast ścieków z 4,69 na 5,01. W sumie zamiast dotychczasowej kwoty 9,36 zł za m3 wody i ścieków po podwyżce będziemy musieli zapłacić 9,81 zł. To chyba kolejny niedorzeczny absurd  – stwierdził Eugeniusz Lose, który zagłosował przeciwko uchwale podwyższającej opłaty.

Wójt Andrzej Kondziołka spokojnie wyjaśniał, że nowe taryfy zostały przygotowane przez Gminny Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Zebrzydowicach w oparciu o rzetelne analizy, które później są sprawdzane przez audytorów. Zaznaczył także, że ostatnia podwyżka cen wody i ścieków w gminie była w 2013 roku.

Radni ostatecznie zdecydowali o podniesieniu opłat za wodę i ścieki. Za takim rozwiązanie opowiedziało się ośmiu radnych, trzech było przeciwnych, a trzech wstrzymało się od głosu.

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments