Cieszyn Na sygnale

Zebrzydowice: Zatrzymali złodzieja

31-letni mieszkaniec Karwiny został zatrzymany przez policjantów z zebrzydowickiego komisariatu. Mężczyzna okradał sklepy w gminie nad Piotrówką. Jego łupem padły artykuły spożywcze i przemysłowe o łącznej wartości przeszło 9 tys. zł. 

– W sobotę po południu dyżurny zebrzydowickiego komisariatu został poinformowany o kradzieży w jednym z minimarketów w Zebrzydowicach. Nieznany mężczyzna z wózkiem załadowanym zakupami ominął kasy i wyjechał ze sklepu drzwiami wejściowymi. Sprawca zdołał uciec pracownikom ochrony – relacjonuje Rafał Domagała, oficer prasowy cieszyńskiej policji. Rabuś porzucił wózek z łupami i wsiadł do taksówki, którą pojechał w kierunku granicy państwa. Zanim jednak zdążył zbiec za granicę został zatrzymany. Skradzione produkty o wartości ponad 1 tys. zł trafiły z powrotem na sklepowe półki.

Policjanci ustalili, że to nie jedyne przestępstwo jakie miał na swoim koncie zatrzymany obywatel Czech. Śledczy zajmujący się sprawą przedstawili mu drugi zarzut kradzieży. 31-latek miał dopuścić się kolejnej kradzieży w Kończycach Małych. Wtedy jego wyczyny zarejestrowały kamery monitoringu. W niedzielę popołudniu 19 lutego z zaplecza sklepu skradł gotówkę i bony zakupowe. Właściciel oszacował straty na ponad 8 tysięcy złotych. Za przestępstwa na tzw. “gościnnych występach” grozi mu teraz do 5 lat więzienia.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments