W kwietniu swoje setne urodziny obchodziła pani mieszkanka gminy Brenna.
Stanisława Wnęk od lat 70-tych korzysta z bogactwa i klimatu okolicy, podziwiając jak z perspektywy czasu zmieniają się uroki czterech pór roku. Piękne widoki z domu na ul. Pasieki w Brennej ubogacane są regularnymi długimi spacerami u boku swojej córki Krystyny.
100 lat to epoka, to szmat czasu, to szereg ważnych w życiu etapów które w dużej części wiążą się w jej przypadku z Brenną. Stanisława Wnęk dzieciństwo spędziła wraz z 4 siostrami w Rudzie Śląskiej, w dużym domu z ogrodem. Jako jedyna z sióstr kontynuowała profesję ojca, który był cenionym farmaceutą pomagającym swoją fachowością i życzliwością wszystkim potrzebującym. U jego boku zdobyła branżowe wykształcenie i pracowała przed wojną, pod nadzorem ojca, jako farmaceuta. Wraz z nastaniem wojny, co wiązało się z wywiezieniem ojca do obozu koncentracyjnego, nadal pracowała w aptekach. Po wojnie kontynuowała kształcenie i dalszą pracę zawodową. W latach 50-tych XX wyszła za mąż za Kazimierza, inżyniera chemika , którego życie zawodowe związane było z przemysłem koksowniczym. W tych latach urodziło się ich dwoje dzieci. Na przełomie lat 50 i 60-tych bywali w Brennej , która ich zauroczyła. Początkowo były to wakacje w domu państwa Kisiała na Bukowej, gdzie nad rzeką dzieci miały zapewnione bezpieczeństwo, opiekę i ogrom radości, nawet w czasie gdy rodzice musieli wracać do pracy. Z początkiem lat 70-tych Stanisława, wraz z mężem, podjęła decyzję o kupnie działki w Brennej i rozpoczęli budowę domu, by przenieść się tu na stałe. Tak rozpoczęła się jej ponad 50 letnia historia, dzielona z rodowitymi mieszkańcami Brennej.
Jaka jest jej recepta na długowieczność?
– Zaangażowanie w pracy i aktywny tryb życia do dnia dzisiejszego połączony z opieką, troską i miłą atmosferą najbliższych – twierdzi pani Stanisława.
Z okazji 100 rocznicy urodzin bukiet wspaniałych życzeń uśmiechu i szczęścia, radości każdego dnia oraz wszelkiej pomyślności w imieniu wszystkich mieszkańców życzył jubilatce wójt Jerzy Pilch.