Sport Cieszyn

Zuzia mistrzynią!

Fot. z arch. klubu

Bardzo dobry występ zanotowała Zuzanna Pasterny na XXXIX Mistrzostwach Karate Kyokushin Makroregionu Śląskiego, które odbyły się w Gliwicach.

Zuzia zdobyła złoty medal i tytuł mistrzyni Makroregionu Śląskiego w kategorii kumite juniorek +60 kg. Zawodniczka Cieszyńskiego Klubu Karate Kyokushin walkę ćwierćfinałową i półfinałową wygrała imponująco przed czasem przez ippon. Natomiast do finału rywalka Zuzi nie przystąpiła i poddała walkę z powodu kontuzji.

Podkreślić należy również fakt, że wskutek połączenia dwóch kategorii, Zuzia startowała w wadze +60 kg, a nie w swojej koronnej do 60 kg. – Według regulaminu bowiem, w turniejach rangi mistrzowskiej musi być odpowiednia liczba zawodników. W przeciwnym razie łączy się kategorie. Jest to słuszne, bo nie dochodzi do sytuacji, kiedy na przykład dwóch zawodników danej kategorii z tytułu samego udziału zdobywa tytuł mistrza czy wicemistrza – mówi Bogdan Kubica prezes i trener cieszyńskiego klubu.

Drugi zawodnik Cieszyńskiego Klubu karate Kyokushin Igor Wojacki, wystąpił w kategorii kumite juniorów do 70 kg. Niestety uraz kolana uniemożliwił mu w ćwierć finale kontynuowanie dalszej walki. Sędzią głównym mistrzostw był Shihan Andrzej Drewniak, a sędziami z cieszyńskiego klubu byli: Darek Kubica i Andrzej Pasterny.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments