Sport Sucha Beskidzka Wadowice

Żarek wzniecił Watrę

O tym jak przewrotny potrafi być futbol oraz o tym, że nawet seria nieszczęść nie musi załamać pokazała dzisiejsza konfrontacja BCS Zawoja z Żarkiem Barwałd.

Na papierze faworytem byli gospodarze, którzy byli wyżej notowani w tabeli. Tyle tylko, że do pojedynku przystępowali bez grającego trenera Krzysztofa Jodłowca, Bartłomieja Warmuza oraz Tomasza Ficka, którzy zmagają się z mniej lub bardziej poważnymi kontuzjami i urazami.  Ba, przechodzącego rehabilitację po operacji zerwanych więzadeł szkoleniowca zabrakło nawet na ławce rezerwowych.

W pierwszej połowie kibice obejrzeli dwie bramki. Najpierw piłkę do siatki posłał Gabriel Wolski, wyprowadzając gości na prowadzenie. Odpowiedział strzałem głową Bartłomiej Basiura. Po przyjęciu gratulacji od kolegów podbiegł do ławki rezerwowych i zebranym zaprezentował koszulkę z sugestywnym napisem „Jodła, Bartek, Tomem jesteśmy z wami”.

Po zmianie stron przyjezdni szybko stanęli przed szansą ponownego objęcia prowadzenia. W polu karnym sfaulowany został Gabriel Wolski. Sprawy w swoje ręce, a raczej nogi postanowił wziąć kapitan Dawid Bartoszek. Uderzył jednak najgorzej jak mógł i Kamil Wolski sparował piłkę na rzut rożny.

Niewykorzystana okazja zemściła się. Zawojanie wywalczyli rzut różny i tak jak w pierwszej połowie strzałem głową dośrodkowanie na gola zamienił Basiura i znowu popędził po koszulkę dedykowaną trenerowi i kolegom. Krótko przed końcem meczu wynik ustalił Radosław Warmuz, wykorzystując dobre podanie Bartłomieja Listwana.  – Zemściło się to, że zmarnowaliśmy swoją szansę – skomentowali pojedynek goście, nawiązując do niewykorzystanego karnego, a także kilku innych okazji jakie mieli na początku drugiej połowy, kiedy to zupełnie zdominowali wydarzenia na murawie, lecz w decydujących momentach nie potrafili posłać piłki do siatki.

BCS Zawoja – Żarek Barwałd 3:1 (1:1)

BCS: Wolski, Stopka, Basiura, Bach, Bartyzel, Dyrcz, R. Warmuz, Listwan, Zięba, G. Jodłowiec, Pena

Żarek: Mucha, P. Zawiła, D. Zawiła (80’ Wilk), Wypiór, Bartoszek, B. Filek, P. Filek (85’ Błachut), G. Wolski, Wika, Bucki, Palacz (80’ Pawłowski)

Autorem fotoreportażu jest Wojciech Ciomborowski

google_news