Wydarzenia Żywiec

Żywiec: Kuratorium przeciw przeniesieniu szkoły

Śląskie Kuratorium Oświaty w Katowicach wydało negatywną opinię w sprawie przeniesienia żywieckiej Szkoły Podstawowej nr 9 z Podlesia do Zabłocia. Informację o tym potwierdził burmistrz Żywca Antoni Szlagor.

Władze miasta chcą przenieść podstawówkę z obecnego budynku w Podlesiu do budynku likwidowanego Gimnazjum nr 1 przy ulicy Dworcowej. Przeciwko takim planom, od dobrych kilku tygodni, protestują mieszkańcy żywieckiego Podlesia. Kuratorium wydało pozytywną opinię co do sieci szkół w Żywcu. Ale już co do przeniesienia szkoły opinia jest negatywna.

– Kurator oświaty z PiS nie pozwoliła, aby w super nowoczesnym budynku w Żywcu Zabłociu w Gimnazjum nr 1 była Szkoła Podstawowa! Będzie pustostan! Skandal! – napisał na swoim twitterze burmistrz.

W rozmowie z naszym portalem podkreślił, że nie może zrozumieć, dlaczego kuratorium zgadza się na sieć, a przeciwne jest przeprowadzce.

– To musiała być decyzja polityczna. My się z tym nie zgadzamy i złożymy odwołanie do Ministerstwa Edukacji Narodowej, a jak będzie trzeba to pójdziemy i do sądu – zapowiada burmistrz.

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments