Sport Żywiec

Łucznik Żywiec z 4 medalami po OOM

Cztery medale zdobyli zawodnicy Łucznika Żywiec podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Bytomiu.

W mikście po złoto sięgnęli Karolina Jurasz i Filip Łazowski (jednocześnie uzyskali tytuł mistrza Polski juniorów młodszych), a po brązowy Łucja Waligóra i Mateusz Mędrzak.

Drużynowe złoto wywalczyła także męska ekipa Łucznika, w składzie: Filip Łazowski, Adam Wojtala, Mateusz Mędrzak i Piotr Kastelik.

Z kolei żeńska drużyna Łucznika wywalczyła srebro strzelając w składzie: Karolina Jurasz, Łucja Waligóra, Joanna Misiura i Magdalena Ślusarczyk.

Niestety medali nie było w rywalizacji indywidualnej. Wśród dziewcząt na 6. miejscu była Łucja Waligóra, na 10. Karolina Jurasz, na 17. Joanna Misiura i na 27. Magdalena Ślusarczyk. Z kolei wśród chłopców na 5. był Adam Wojtala, na 7. Mateusz Mędrzak, na 8. Filip Łazowski, a na 64. Piotr Kastelik.

Mimo to w klasyfikacji końcowej po raz dziesiąty z rzędu wygrał żywiecki Łucznik zdobywając 44,50 pkt. w punktacji Ministerstwa Sportu i Turystyki przed Agros Zamość (26,99 pkt.) i Talentem Wrocław (26,66 pkt.). Przy okazji OOM rozgrywane były Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych. Złote medale w strzelaniu na odległości 70, 60, 50 i 30 metrów zdobyli: Karolina Jurasz, Łucja Waligóra, Mateusz Mędrzak i Adam Wojtala.