Wydarzenia Cieszyn

1 listopada w Skoczowie. Zmiany w rejonie cmentarzy przy ulicy Cieszyńskiej

Fot. Pixabay.com

Zbliża się dzień Wszystkich Świętych. Wielu z nas uda się na cmentarze, aby odwiedzić groby najbliższych. Skoczowscy strażnicy miejscy i policjanci apelują do kierowców oraz pieszych, którzy będą poruszać się 1 listopada w obrębie cmentarzy na terenie gminy pod Kaplicówką, o zachowanie uwagi i przestrzeganie obowiązujących przepisów ruchu drogowego.

W tym roku nieco inaczej niż w ostatnich latach będzie wyglądać ruch w obrębie cmentarzy katolickiego i ewangelickiego przy ulicy Cieszyńskiej w Skoczowie, która znajduje się w ciągu DW 944. Jak informują przedstawiciele ratusza, w tym miejscu trzeba będzie zachować szczególną ostrożność, gdyż zarządca drogi – Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach – nie przewiduje na dzień 1 listopada zmian w obowiązującej organizacji ruchu. – Parkowanie pojazdów będzie możliwe tylko na poboczu tej drogi, po prawej stronie, patrząc w kierunku Cieszyna oraz na istniejącej zatoce wzdłuż ogrodzenia cmentarza – czytamy w informacji przygotowanej przez Urząd Miejski w Skoczowie.

Zmotoryzowani są proszeni o korzystanie z gminnych parkingów, m.in. w ciągu ulic Zofii Kossak-Szatkowskiej, Cieszyńskiej, a także na Małym Rynu, Rynku czy też przy ulicy Sarkandra, w sąsiedztwie dawnego budynku komisariatu policji.

kB65
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Mircyś
Mircyś
30 dni temu

Noo tak jakby inne lata parkowało się tylko po jednej stronie.