Wydarzenia Bielsko-Biała Żywiec

10 milionów do podziału

Od poniedziałku mieszkańcy województwa śląskiego mogą głosować na projekty zgłoszone do pierwszej edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego. Głosowanie potrwa do 30 listopada. Do wykorzystania jest 10 milionów złotych z czego 2,5 miliona przeznaczono na zadania o charakterze ogólnowojewódzkim, a 7,5 na tak zwane zadania podregionalne.

W puli podregionalnej obejmującej powiaty: bielski, cieszyński, żywiecki oraz Bielsko-Białą (miasto na prawach powiatu) do wyboru są trzy propozycje. Oto one: Wyznaczenie Zbójnickiej Ścieżki Trzech Harnasi na terenie powiatu żywieckiego, wsparcie Szpitala Kolejowego w Wilkowicach poprzez zakup samochodu do transportu pacjentów oraz przygotowanie infrastruktury i wyposażenie Pracowni Aktywnej Edukacji w Bielsku-Białej. Także w puli ogólnowojewódzkiej znalazło się kilka projektów dotyczących naszego regionu. Chodzi między innymi o konserwację kaplicy zamkowej pod wezwaniem św. Anny w Bielsku-Białej.
Głosować można przez internet na stronie bo.slaskie.pl, a także w wyznaczonych na trenie całego województwa „Mobilnych punktach głosowania” (na Podbeskidziu taki punkt znajduje się w Międzywydziałowym Zespole Zadaniowym w Bielsku-Białej, ulica Piastowska 40, pokój 331). Przy czym opracowano dość złożony sposób oddawania głosów. – Każdy z głosujących ma do dyspozycji 4 punkty – 1 punkt można oddać na zadania zgłoszone w ramach puli wojewódzkiej, a pozostałe 3 punkty na zadania zgłoszone w pulach podregionalnych. Od głosującego zależy, czy odda 3 punkty na jedno zadanie, czy podzieli je na dwa lub trzy zadania – wyjaśniają urzędnicy UM dodając, że do udziału w głosowaniu uprawnieni są wszyscy mieszkańcy województwa śląskiego, a głosować na projekty podregionalne można niezależnie od miejsca zamieszkania na terenie województwa śląskiego.

KB_starsza
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Tadek
Tadek
1 rok temu

No zaś ktoś chce załapać kasę za friko.Chodzi o wyznaczenie szlaku 3 harnasi.Goście nie maja nic ani zgód mieszkańców ani nawet zielonego pojęcia kto jest właścicielem gruntu a chcą se wyznaczyć na prywatnych terenach szlak.
A najciekawszą rzeczą w tej sprawie jest sposób glosowania w ankiecie trzeba podać wszystkie dane osobowe z imionami rodziców,czy ktoś upadł na glowę aby gdy obowiązuje RODO robić taki formularz.No chyba idiota zagłosuje na tak sporządzony formularz bez strachu o swoje dane osobowe.
I na koniec jak ktoś chce klepać kase na turystach to se za własne pieniądze i na własnym gruncie buduje infrastrukture.