Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

10 rzeczy, których nauczysz się podczas pierwszego roku studiów w USA

Dla studentów zagranicznych pierwszy rok studiów w Stanach Zjednoczonych jest zwykle najlepszym rokiem ich życia. Jest tak wiele rzeczy, których młodzi studenci doświadczają podczas studiowania w tak dużym i rozwiniętym kraju, jakim są Stany Zjednoczone.

Pierwsza rzecz, która spotka każdego studenta obcokrajowce to nostalgia za domem. Większość studentów twierdzi, że na początku studiów zaczynają znacznie bardziej doceniać swoją rodzinę i przyjaciół. Dlatego młodym studentom zaleca się jak najczęstszy kontakt telefoniczny lub w trybie wideo konferencji ze swoją rodziną.

Po drugie, już na pierwszym roku studiów przychodzi rozumienie tego, że bez dobrego planowania nie da się osiągnąć pozytywnych wyników. Prawidłowe zorganizowanie czasu na amerykańskim uniwersytecie jest niezwykle ważne.

Po trzecie, trzeba naprawdę dużo się uczyć. Aby odnieść sukces w przyszłości i pod koniec semestru mieć mniej stresu, należy dołożyć wszelkich starań od samego początku.

Po czwarte, spotkania z nowymi przyjaciółmi dobrze wpłyną na proces studiowania. Dlatego ważne jest, aby w pierwszym roku akademickim wykazywać otwartość na innych.

Po piąte, należy skorzystać z ubezpieczenia medycznego. W życiu zdarzają się różne przypadki, więc student pierwszego roku powinien starać się uniknąć części nieprzewidzianych sytuacji.

Po szóste, zajęcia pozalekcyjne z profesorem, studentem pierwszego roku są korzystne. Konsultacje z profesorem motywują do najlepszych, a ponadto nauczyciel zobaczy, że uczeń chce odnieść sukces i doceni to.

Po siódme, nauczysz się być aktywnym na kampusie, brać udział w sporcie, w różnych klubach studenckich wg zainteresowań – tego nie należy odmawiać. Pomaga to studentom pierwszego roku, a zwłaszcza studentom zagranicznym skierować swoją energię w dobrym kierunku.

Po ósme, student zacznie rozumieć, kiedy on jest najbardziej produktywny. Ta wiedza pomaga lepiej opracować program nauczania, przy czym mieć czas na spotkania z przyjaciółmi, chodzenie do biblioteki i hobby.

Po dziewiąte, aktywność fizyczna staje się częścią codziennego życia. Jeśli zajęcia sportowe są wyłączone z harmonogramu, student musi przyzwyczaić się do samodzielnych ćwiczeń, na przykład na siłowni lub w swoim pokoju. W przeciwnym wypadku trudno będzie wejść w aktywny rytm życia amerykańskiego studenta, który zwykle jest bardzo zajęty samodzielnym studiowaniem.

Po dziesiąte, pierwszy rok akademicki nie zawsze jest łatwy dla zagranicznego studenta, więc jego nawyki często się zmieniają. Korekta swych planów w ciągu roku akademickiego jest bardzo pomocna. Takie podejście pomaga lepiej radzić sobie z podstawowymi zadaniami, czyli z napisaniem esejów i przygotowaniem do egzaminów. Nawiasem mówiąc, eseje nie zawsze są pisane przez studentów samodzielnie – często prace pisemne są zamawiane na specjalnych stronach internetowych, takich jak ewriters.pro, co pozwala znacznie zaoszczędzić czas i skupić się na studiowaniu ciekawszych przedmiotów.

google_news
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
To i owo
To i owo
4 lat temu

Ja to zawsze myślałem że to u nas się studjuje? a Amerykany to wiadomo że gdyby nie emigranci to dalej by był western

Hermenegilda
Hermenegilda
4 lat temu

To wszystko prawda tylko, że aby skończyć studia nie wystarczy studiować tylko na 1 roku. Brakuje po jedenaste lub po pierwsze skąd środki na studiowanie nie tylko 1 roku. Bo oprócz opłaty za studia potrzebne jest mieszkanie, wyżywienie, kieszonkowe, pieniądze na przylot do domu na święta… Może trzeba dodać, że studiowanie w USA jest drogie i niewielu Amerykanów stać.