Wydarzenia Bielsko-Biała Czechowice-Dziedzice

123 interwencje po ulewie i wściekłość mieszkańców Międzyrzecza

Fot. OSP Międzyrzecze Górne

21 czerwca wieczorem przeszła burza z ulewnym deszczem. Lało tak obficie, że kanalizacja nie była w stanie odprowadzić wody i doszło do licznych podtopień.

Najwięcej szkód było na terenie gminy Czechowice-Dziedzice, a szczególnie w sołectwach Ligota i Zabrzeg. Woda spowodowała też liczne straty w Międzyrzeczu Dolnym i Mazańcowicach w gminie Jasienica. A strażacy pomagali jeszcze mieszkańcom gmin Wilamowice i Bestwina. W sumie na koncie mieli aż 123 interwencje! Dotyczyły głównie pompowania wody z piwnic i udrażniania przepustów.

Fot. OSP Kaniów

Pod wodą znalazły się również piwnice domów zlokalizowanych wzdłuż remontowanej właśnie drogi powiatowej z Międzyrzecza Dolnego do Ligoty. Mieszkańcy bombardują teraz Zarząd Dróg Powiatowych skargami w tej sprawie. Niejako w ich imieniu wypowiedzieli się oficjalnie strażacy-ochotnicy z tego sołectwa. – Większość podtopień i zalanych posesji znajdowała się w obrębie przebudowywanej drogi powiatowej Ligota – Międzyrzecze. Przyczyną tak licznych podtopień stała się likwidacja rowu melioracyjnego, który wcześniej odprowadzał nadmiar wód deszczowych – ogłosiło OSP Międzyrzecze Dolne.

Z tą analizą przyczyn podtopień nie zgadzają się w Zarządzie Dróg Powiatowych w Bielsku-Białej, choć trwa opracowywanie rozwiązywania awaryjnego na czas prowadzonego remontu.

Fot. OSP Międzyrzecze Dolne

O sporze na linii mieszkańcy – ZDP w czwartkowym wydaniu napisze „Kronika Beskidzka”.

2
Skomentuj

avatar
2 Komentarzy
0 Odpowiedzi
0 Śledzących
 
Najwięcej odpowiedzi
Najgorętsze komentarze
2 Komentarzy
JanHermenegilda Ostatnio komentujący
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Jan
Gość
Jan

A gdzie Wody Polskie???? Nie mają urzednicy czasu zająć sie praca bo projektowanie na boku kwitnie !!!!!

Hermenegilda
Gość
Hermenegilda

Czyli dopóki ZDP będzie na miejscu przy remoncie, ma działać rozwiązanie awaryjne a jak odejdzie – radźcie sobie mieszkańcy? Tak należy rozumieć niezgadzanie się ZDP z “analizą” przyczyn od OSP?