Wydarzenia Bielsko-Biała

13. edycja festiwalu już w piątek. Czeka nas edukacyjny piknik z nagrodami

Dziś w Parku Słowackiego miał miejsce briefing prasowy dotyczący XIII Beskidzkiego Festiwalu
Dobrej Energii, który odbędzie się w piątek 19 maja w Bielsku-Białej. Będą konkursy i wiele atrakcyjnych nagród. Nagrodzeni zostaną uczniowie 68 szkół i przedszkoli. Czekają nas gry terenowe, warsztaty edukacyjne na temat ekologii i wiele innych.

Jak zwykle przygotowaliśmy mnóstwo atrakcji zachęcających do rodzinnego udziału. To wydarzenie ma bardzo ważne przesłanie przeznaczone dla naszych dzieci, aby już w młodym wieku uczyć się, że naszych codziennych czynnościach możemy dbać o planetę. Wyłączanie niepotrzebnego oświetlenia, szanowanie wody, środowiska i energii jest ważne, po to abyśmy tą planetę mieli jak najdłużej dla siebie. Zasoby się wyczerpują, zwłaszcza w tym momencie, kiedy mamy tak naprawdę kryzys energetyczny. Dlatego tym bardziej powinniśmy inwestować w naszą młodzież, właśnie w taki sposób nie-lekcyjny, nie-wykładowy ale docierając poprzez zabawę – mówił w czasie dzisiejszej konferencji zapowiadającej 13. edycję festiwalu Dobrej Energii prezydent Jarosław Klimaszewski.

Ekologiczny piknik rodzinny odbędzie się 19 maja br. w Parku Słowackiego. Organizowany jest przez Urząd Miejski w Bielsku-Białej w ramach projektu „Rewitalizacja miejskich systemów nadbrzeżnych wraz z utworzeniem Centrum Edukacji Ekologicznej”. Wcześniej w ramach projektu w mieście powstało 14 ścieżek edukacyjnych w tym m.in. w Cygańskim Lesie, na Koziej Górze, Trzech Lipkach, w Lasku Bathelta czy w rejonie ul. Łowieckiej.

W godzinach 9:00 – 14:00 zaproszone zostaną placówki edukacyjne: przedszkola i szkoły. Wtedy podsumowany zostanie konkurs ekologiczny „Szanuj energię, chroń klimat”. W rywalizacji wzięły udział 24 przedszkola i 44 szkoły z Bielska-Białej. W programie pikniku są m.in. pokazy i konkursy, warsztaty manualne i sportowe, spotkanie z iluzjonistą i uczestnikiem MasterChefa. O godzinie 16-tej wejść na piknik będą mogły całe rodziny, które będą mogły skorzystać aż z 40-stu stanowisk z warsztatami, grami i zabawami. Organizatorzy przewidzieli wiele cennych nagród, w tym m.in. kolacja rodzinna w popularnej bielskiej restauracji, smartfony tablety czy wejściówka dla rodziny do wybranego parku rozrywki.

Dodatkowo, wydarzeniem towarzyszącym piknikowi będzie terenowa gra rodzinna pn. „Eko-gra Dżulki”. Energetyczny koncert zagra zespół – Recykling Band, który koncertuje na własnoręcznie wykonanych instrumentach z odpadów. Udział we wszystkich elementach imprezy jest bezpłatny.

google_news
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Tadeusz
Tadeusz
1 rok temu

Bymbył zainteresowany konkursem rzutu kostką granitową do wiadomego celu.

bym nie był
bym nie był
1 rok temu
Reply to  Tadeusz

Same niedomyślne głupki: osły i barany są na forum, wyośl co to za wiadomy cel aby głupki nie myśleli, że do dzieci będziesz rzucał kostką granitową. Póki co musisz zadowolić się rzuceniem mięsem, wszyscy wiedzą, że umiesz, masz odpowiedni potencjał złości w sobie.