Wydarzenia Bielsko-Biała Czechowice-Dziedzice

136 placówek oświatowych z rejonu Bielska gotowych do strajku. „Czekamy”

Fot. Zdzisław Niemiec

136 placówek oświatowych z Bielska-Białej i powiatu bielskiego jest gotowych do rozpoczęcia strajku.

W dalszym ciągu nie wiadomo, jak zakończą się negocjacje rządu ze związkami nauczycielskimi. Kolejne rozmowy „ostatniej szansy” zaczęły się we wtorek, a kontynuowane mają być dzisiaj o 13.00

Jak dowiadujemy się w bielskim oddziale Związku Nauczycielstwa Polskiego, strona związkowa nieco obniżyła żądania płacowe. – Ale i tak nasze postulaty nie zostały zrealizowane – podkreśla prezes bielskiego ZNP Gabriela Herzyk.

Według ZNP, reprezentująca stronę rządową Beata Szydło namawiała – w przypadku braku dojścia do porozumienia – do zawieszenia strajku na czas nadchodzących szkolnych egzaminów. Na taki krok jednak się nie zanosiło. – Termin strajku rządowi był już znany 4 marca – podkreśla Gabriela Herzyk.

Na terenie działania bielskiego ZNP już 112 placówek ze 123, które weszły w spór zbiorowy, zadeklarowało przystąpienie do strajku. Wśród nich jest 11 placówek, gdzie nie ma ogniwa ZNP, ale zwróciły się one do tej organizacji o reprezentowanie ich interesów.

Z kolei w Czechowicach-Dziedzicach, gdzie funkcjonuje inny oddział tego związku, aż 24 placówki chcą strajkować. Tylko jedno przedszkole nie zdecydowało się na taki krok.

Kwestią otwartą pozostaje forma ewentualnego strajku. W ZNP dowiadujemy się, że wstępne założenia są takie, że 8 kwietnia pracownicy placówek oświatowych pojawią się w miejscu pracy, ale powstrzymają się od wypełniania obowiązków. – Jesteśmy w gotowości. Czekamy – stwierdza prezes bielskiego ZNP.

Glos_praca
Subskrybuj
Powiadom o
guest
16 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Tadeusz
Tadeusz
2 lat temu

@Jakub “może pan Broniarz chciałby się zamienić?”Broniarz nie musi się zamieniać. Broniarz ma zagwarantowane bycie “panem” od 1944r.

bodzio57
bodzio57
2 lat temu

Obyś cudze dzieci uczył. ZA DARMO.

Jakub
Jakub
2 lat temu

Czytnik, dyskietka, 8 godzin pracy dziennie i wtedy można dopiero stawiać żądania o płacę. Sprawdzanie zeszytów uczniom, przygotowywanie się do zajęć, to wszystko można zrobić w szkole a nie zabierać do domu. W domu powinni zająć się rodziną i odpoczywać. W przeliczeniu na realnie przepracowaną godzinę już w dniu dzisiejszym nauczyciele mają jakieś horrendalne stawki aż się wierzyć nie chce że jeszcze mają czelność żądać podwyżek. Po 35 latach pracy na kolei, chodzenia po torach, w deszczu, w mrozie, pracuję za najniższą krajową, może pan Broniarz chciałby się zamienić?

Igor
Igor
2 lat temu

czemu nie zmienią pracy jak im się nie podoba? czy przypadkiem ten strajk nie jest tylko uderzeniem w rząd?

Oset
Oset
2 lat temu

Wszystko by grało gdyby wszyscy obywatele pracowali też po 18 godzin ,to wtedy ok,

podpucha
podpucha
2 lat temu
Reply to  ZNP

Słuszna racja, zdjęcie jest przekonujące, że przewodniczący ZNP nic nie robi. A wobec tego komentarz. Lepsze by było ujęcie jak dłubie w nosie.

ewa
ewa
2 lat temu

Szantażyści!! Ani grosza, dość mają. Jak się pencja, nie mała, i tyle wolnego czasu 18 godz. tygodniowo, nie podoba, to zmienić pracę. SZANTAŻYŚCI.

jan
jan
2 lat temu
Reply to  ewa

Zgadzam się ani grosza podwyzki dla tych przepracowanych nierobow a rodzice powinni ich oddać do sadu jak będą musieli zostac w domu z dziecmi za ta prace ktorą wykonują powinni im obnizyc biedactwa 4 godziny i cztery na rekę .ąbsolutnie nieustępować a krzykacz roniarz 12 tys Do kamieniolomu z nim

Ola
Ola
2 lat temu
Reply to  jan

Skoro takie nieroby, to o co ten szum. I tak nic nie robią….aaaaa….nie ma co z dzieckiem zrobić? A w szkole czegoś nauczą, nakarmią, przypilnują…czyli jednak coś robią!!!

Bel
Bel
2 lat temu
Reply to  jan

Podaj e-mail to prześlę Ci skan paska z tymi 4000.

Bel
Bel
2 lat temu
Reply to  ewa

Masz rację.Zmieniam .

XD
XD
2 lat temu

8 lat za PO siedział jak mysz pod miotłą gdzie był wtedy???

https://www.wp.pl/?s=finanse.wp.pl%2Fsgwpsgfirst-6366360499537537a

PO
PO
2 lat temu

Komuszki z ZNP się stawiają 🙂 3 podwyżki przez 3 lata i dalej chcą 30% podwyżki???…m WSTYD nauczyciele wstyd…

bodzio57
bodzio57
2 lat temu
Reply to  PO

WSTYD to dla PO. Umiejętność używania mózgu świadczy o człowieku.

Hermenegilda
Hermenegilda
2 lat temu

A od strony “Solidarności” jak to wygląda?. W powiecie, gminach wiejskich to temat tabu od strony rządzących. Jest ważne bo związana jest organizacja, trzeba mieć plan, pokazać go. Nie ma informacji oficjalnych, gdzieś tam jest mowa między wierszami i w małych gronach. Problem ogólnokrajowy i poważny!