Sport Cieszyn

14. Cieszyński Fortuna Bieg coraz bliżej. Wciąż można się zapisać!

Fot. Małgorzata Krawczyk

Niecały miesiąc pozostał do 14. Cieszyńskiego Fortuna Biegu, którego trasa jak co roku prowadzi po obu stronach rzeki Olzy. 14 kwietnia do Cieszyna zjadą miłośnicy biegania z rónych stron kraju i świata, aby rywalizować na 10-kilometrowej trasie.

Jeżeli ktoś jeszcze się nie zarejestrował na ten bieg, może to uczynić do 1 kwietnia, pod warunkiem, że szybciej nie zostanie przekroczony limit opłaconych miejsc. A limit uczestników został ustalony na 999 osób. Opłata startowa wynosi 80 zł. Zapisać można się poprzez stronę datasport.pl oraz fortuna.bieguliczny.pl

Tradycyjnie każdy z uczestników imprezy dostanie okolicznościową koszulkę techniczną, a na mecie czekać będą unikatowe medale. Najlepsi w klasyfikacji generalnej oraz na lotnej premii,usytuowanej w Czeskim Cieszynie, otrzymają nagrody finansowe i rzeczowe. Upominki trafią również do najszybszych osób w poszczególnych kategoriach wiekowych, zarówno wśród mężczyzn jak i kobiet. Przewidzianych jest też wiele nagród specjalnych.

Przed biegiem głównym odbędzie się w tym roku także bieg młodzieżowy, który będzie imprezą towarzyszącą. W biegu tym będą mogły wystartować osoby urodzone między 15 kwietnia 2008 roku a 31 grudnia 2013 roku. Limit uczestników ostał ustalony na 700 osób. Zapisy do biegu młodzieżowego mają ruszyć pod koniec marca.

google_news