Na sygnale Oświęcim

14-latka potrącona na pasach. Została uderzona w głowę lusterkiem dostawczaka

Zdjęcia: KPP w Oświęcimiu

14-letnia dziewczyna trafiła do szpitala ze wstrząśnieniem mózgu. Na przejściu dla pieszych została uderzona w głowę lusterkiem przejeżdżającego dostawczaka.

Do groźnego wypadku doszło wczoraj o 19.50 na ul. Bielskiej w Bulowicach (gmina Kęty).

– Na miejscu zdarzenia policjanci wstępnie ustalili, że 57-letni mieszkaniec Kęt, kierując samochodem dostawczym marki Iveco, na przejściu dla pieszych lusterkiem uderzył w głowę 14-letnią mieszkankę gminy Kęty. W wyniku potrącenia nastolatka doznała wstrząśnienia mózgu. Pod opieką ratowników medycznych została przewieziona do szpitala – informuje Małgorzata Jurecka, rzecznik oświęcimskiej komendy.

Teraz policjanci ustalają wszystkie okoliczności tego zdarzenia drogowego.

– Apelujemy do kierowców, aby zmniejszyli prędkość, a także aby zachowali koncentrację i uwagę za kierownicą, w szczególności w rejonie przejścia dla pieszych oraz na drogach, gdzie nie ma chodnika. Do pieszych apelujemy, aby przechodzili przez ulicę korzystając z przejścia, a gdy przejścia nie ma upewniali się, że nic nie nadjeżdża lub samochody z obu stron jezdni zatrzymały się – zwraca się do mieszkańców rzecznik oświęcimskiej policji.

google_news