Cieszyn Kultura i rozrywka

15 lat na scenicznych deskach. Strumień świętuje!

Już od 15 lat rozgrzewają serca swoją muzyką i śpiewem. Mowa o Zespole Regionalnym Strumień, który właśnie świętował swój jubileusz.

W Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Strumieniu wyjątkowy moment zgromadził liczne grono
miłośników kultury regionalnej oraz oddanych sympatyków zespołu. Padło wiele ciepłych słów, gratulacji i serdecznych życzeń, które złożyli m.in. burmistrz Strumienia Anna Grygierek, przewodniczący Rady Miejskiej Czesław Greń oraz lokalni działacze. Nie byłoby także urodzinowego przyjęcia bez tortu. Okazały wyrób cukierniczy ufundowała dla świętujących jubileusz artystów, burmistrz Strumienia.

I tu warto wspomnieć, że Zespół Regionalny Strumień powstał w 2009 roku. Przez piętnaście lat zdobył szerokie uznanie oraz serca publiczności, prezentując bogaty repertuar pieśni i melodii regionu cieszyńskiego, a także gwarowe skecze i tradycyjne obrzędy. Historia zespołu to także historia zmian w jego składzie. Pierwszym akompaniatorem grupy był Władysław Budny, dalej przez 4 lata zespół prowadził Jan Chmiel, następnie Henryk Bilicer. Od czerwca 2014 roku do września 2019 roku grupie akompaniował Władysław Wróblewski, a potem Kamilo Badura ze Strumienia. Od listopada 2021 do kwietnia 2022 roku funkcję tę pełnił Adrian Pieniak. Obecnie za klawiszami akordeonu stoi Krzysztof Szymura.

Fot. UM Strumień

google_news