Na sygnale Oświęcim

15-letni rowerzysta potrącony na pasach

Zdjęcie poglądowe. Fot. KPP Oświęcim

Dziś rano w Oświęcimiu doszło do groźnie wyglądającej kolizji. Przejeżdżający na rowerze po pasach nastolatek został potrącony przez kierującą osobówką.

Zdarzenie miało miejsce na skrzyżowaniu ulic Dąbrowskiego i Nojego. Tuż po 7.00, jak wstępnie ustalili policjanci, 60-letnia mieszkanka gminy siedząca za kierownicą forda, podczas skrętu w prawo, potrąciła 15-letniego rowerzystę. Chłopak akurat zjeżdżał z przejścia dla pieszych.

– W wyniku potrącenia małoletni doznał jedynie niegroźnych stłuczeń. Po badaniach został oddany pod opiekę matki – informuje Małgorzata Jurecka, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

Na sprawczynię kolizji policjanci nałożyli mandat i punkty karne, natomiast nastolatek za popełnione wykroczenie – przejazd rowerem przez przejście dla pieszych, został pouczony.

– Apelujemy do kierowców, aby zmniejszyli prędkość, a także, aby zachowali szczególną ostrożność i uwagę podczas wykonywania manewrów w rejonie przejść dla pieszych. Jednocześnie przypominamy rowerzystom, że zabroniony jest przejazd na rowerze przez przejście dla pieszych. Rower należy przeprowadzić – mówi rzecznik.

google_news