Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Przekaż 1,5% z podatku! To ważne wsparcie dla Fundacji Grupa Kęty Dzieciom z Podbeskidzia

Fundacja Grupa Kęty Dzieciom Podbeskidzia od 2011 roku otacza opieką dzieci i młodzież z domów dziecka i placówek opiekuńczo-wychowawczych poprzez pomoc w zdobywaniu wykształcenia, wiedzy, kwalifikacji, które pozwolą im na lepszy start w dorosłe, samodzielne życie.

Obecnie czynnie współpracuje z domami dziecka z powiatów bielskiego, oświęcimskiego, pszczyńskiego, cieszyńskiego oraz żywieckiego.

Fundacja Grupa Kęty Dzieciom Podbeskidzia w swoich działaniach posiada wiele różnych programów. Jednym z priorytetowych jest program 16 PLUS, czyli program indywidualnego wsparcia podopiecznego. W ramach programu prowadzone są z młodzieżą spotkania, podczas których ustala się indywidualne potrzeby podopiecznego i udział Fundacji w ich realizacji. Wśród najpopularniejszych form wsparcia są korepetycje z przedmiotów ścisłych, kursy języka angielskiego, kursy prawa jazdy, czy inne kursy podnoszące kwalifikacje. Program 16 PLUS jest współfinansowany z 1,5 % podatku.

Fundacja w swoich działaniach koncentruje się również na promocji rodzicielstwa zastępczego. Wspólnie z Miastem Bielsko-Biała prowadzi kampanię społeczną „Podziel się domem”. W ramach działań Fundacja wspiera obecnie rodziny zastępcze oraz wspiera miasto w pozyskiwaniu kandydatów na rodziców zastępczych.

 

google_news