Na sygnale Żywiec

150 strażaków walczyło z pożarem tartaku w Rycerce

Fot. OSP Wilkowice

Dopiero przed chwilą strażacy zakończyli akcję w Rycerce Dolnej, gdzie płonął jeden z największych tartaków w powiecie żywieckim.

Pożar wybuchł w środę około 23.50. Jak dowiadujemy się w żywieckiej komendzie policji, jego przyczyna nie jest jeszcze znana. Straty wynoszą ponad 200 tysięcy złotych. Obiekt nie był ubezpieczony.

Spłonęła hala produkcyjna razem z linią przetarcia drewna. Ogień strawił ponadto około 30 metrów sześciennych desek i 20 m sześc. trocin. Nikt nie ucierpiał.

Jak wylicza Marek Tetłak, rzecznik żywieckiej Państwowej Straży Pożarnej, udało się uratować biurowiec, sąsiednią halę, drewno i tarcicę.

Fot. OSP Wilkowice

W akcji gaśniczej wzięło udział aż 150 strażaków z 30 zastępów. Dojechały nawet jednostki z powiatów bielskiego i cieszyńskiego. Takie siły skierowano ze względu na trudne warunki akcji prowadzonej w otoczeniu pyłu i trocin oraz potrzeby użycia dużej ilości wody. Ostatnie zastępy kończyły pracę około 8.30.

Fot. OSP Wilkowice

google_news
Subskrybuj
Powiadom o
guest
10 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
mietek
mietek
2 lat temu

czemu do takiej akcji nie dysponują 16 kompani woo, a sciągają jednostki z innych powiatów????

slawek
slawek
2 lat temu
Reply to  mietek

a kto jest w kompanii??znasz skład?większość tych jednostek brała udział w akcji, pozostały Łękawica Slemień Gilowice M. Bialskie, Jeleśnia i…. wiec dyspozytor sięgnął po wsparcie plutonu z BB, duże wsparcie wodne przy jednoczesnym zabezpieczeniu powiatu

mietek
mietek
2 lat temu
Reply to  slawek

Masz racje, ale po co jest stworzone takie cos jak kompania skoro tylko poszczególne jednostki są z niej dysponowane,jeszcze nie spotkalem sie z sytuacją zeby cała kompania brała udział w akcjii, oprócz ćwiczeń, moim zdaniem bezsens

Jerry
Jerry
2 lat temu

Debilem to jesteś ty ciekawe czy ubezpieczyciel by coś wypłacił i po ilu latach osle

obs
obs
2 lat temu

trzeba byc debilem bez ubezpieczenia

Debile
Debile
2 lat temu
Reply to  obs

Ciekawe kto ci tartak ubezpieczy i cicho siedźcie !!

Obserwator
Obserwator
2 lat temu

Dlaczego wysłało wozy z Gliwic a nie pluton albo dwa ciężkich wozów z OSP Bielsko-B idzie kasa na głupie ćwiczenia non stop takie same a jak potrzeba to sie nie wysyła widać że w PSP nikt nie myśli to widać już od 2-3 lat widać jeden cel czym więcej się spali to mniej roboty.

Ehhh
Ehhh
2 lat temu
Reply to  Obserwator

Zobacz info o zadysponowaniu jednostek na Żywiec 112

Joel
Joel
2 lat temu
Reply to  Obserwator

Czytaj ze zrozumieniem 🙂

jery
jery
2 lat temu
Reply to  Obserwator

czyjeś urażone ambicje??