Sport Czechowice-Dziedzice

Biegiem po zdrowie w Czechowicach-Dziedzicach

Fot. mosirczechowice-dziedzice.pl

W sobotę, 18 maja, w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Czechowicach-Dziedzicach odbędzie się duża impreza biegowa. XX Bieg Patrona Miasta – św. Andrzeja Boboli będzie pierwszym biegiem w ramach cyklu sześciu eventów sportowych „Biegiem po zdrowie”.

Dyrektor MOSiR-u przypomina, że to 9. edycja „Biegiem po zdrowie”. – Cykl biegowy wpisał się w kalendarz imprez nie tylko w naszej gminie, bo jest rozpropagowany na szerszym terenie. Przyjeżdżają do nas zawodnicy z całego Podbeskidzia, ze Śląska, ale także ze Słowacji. W każdym biegu udział bierze grupa od 250 do nawet 600 zawodników – opowiada Paweł Łękawa.

Aby wziąć udział w biegu, należy zapisać się w internetowym systemie rejestracji na stronie MOSiR-u. Zgłoszenia przyjmowane będą do 17 maja (piątek), do godz. 10.00.

Wydarzenie rozgrywane będzie w kilku kategoriach wiekowych. Grupa pierwsza wystartuje o godz. 10.00. Kwadrans przed sportową częścią wydarzenia, odbędzie się rozstrzygnięcie konkursu na projekt maskotki, której postać ma być obecna przy organizowanych przez MOSiR wydarzeniach. Konkurs ten został ogłoszony kilka tygodni temu.

Tego samego dnia, od godziny 9.00, będzie otwarta strefa profilaktyki zdrowotnej „Warto się badać”, czyli porady i konsultacje medyczne pod patronatem senator RP Agnieszki Gorgoń-Komor.

Święto św. Andrzeja Boboli – jezuity, kapłana, męczennika i patrona Czechowic-Dziedzic przypada na 16 maja. Z tej okazji, trzy dni później, tj. w niedzielę, 19 maja, o godzinie 11.30 w kościele pw. św. Andrzeja Boboli w Czechowicach-Dziedzicach odbędzie się uroczysta msza św. z udziałem władz miejskich

Organizatorami biegu są: Urząd Miejski w Czechowicach-Dziedzicach, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Czechowicach-Dziedzicach oraz Miejski Klub Sportowy Czechowice-Dziedzice.

google_news