Wydarzenia

2 wypadki i 44 kolizje. Nie zabrakło też pijaków za kierownicą. Policjanci używają drona | WIDEO

Trwają ogólnopolskie policyjne działania “Wszystkich Świętych”. Akcja rozpoczęła się 28 października i potrwa jeszcze dziś do 20.00. Na ulicach Bielska-Białej i powiatu bielskiego służbę pełni zwiększona liczba policjantów z drogówki, prewencji i wydziałów kryminalnych. Policjanci do monitorowania ruchu drogowego wykorzystują także drona.

W ciągu tych dni na bielskich drogach doszło do 2 wypadków drogowych i 44 kolizji. Policjanci zatrzymali 7 kierujących, którzy wsiedli za kierownicę po alkoholu.

Policjanci z drogówki ujawnili łącznie ponad 200 wykroczeń w ruchu drogowym, w tym prawie 100 dotyczyło przekroczenia dozwolonej prędkości. 7 kierowców straciło swoje uprawnienia do kierowania. Mundurowi przeprowadzili ponad 2700 kontroli stanu trzeźwości kierujących.

– Podczas trwania akcji nie otrzymaliśmy żadnych zgłoszeń dotyczących zakłócania spokoju, jak również policjanci nie podejmowali interwencji związanych z naruszeniem porządku publicznego w rejonach cmentarzy – informuje policja.

 

google_news
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
dronisko
dronisko
1 rok temu

Drona trzeba wyposażyć dodatkowo w aparaturę wykrywającą alkohol u kierowców, równie ważne a może ważniejsze jak dym z kominów.