Bielsko-Biała Kultura i rozrywka Oświęcim

330 stron pasjonującej lektury. Almanach Kęcki już w sprzedaży

Najnowszy Almanach Kęcki liczy ponad 330 stron i prezentuje zarówno tematy historyczne, jak i zagadnienia współczesne. Publikacja jest już w sprzedaży.

Spotkanie promocyjne XXVI Almanachu Kęckiego – rocznika społeczno-kulturalnego wydanego nakładem Towarzystwa Miłośników Kęt (TMK) – odbyło się w Muzeum im. Aleksandra Kłosińskiego w Kętach.

Spotkanie prowadzili dyrektor kęckiego muzeum Łukasz Gieruszczak oraz przewodniczący TMK Tadeusz Dryja. Wszyscy autorzy artykułów – naukowcy, miłośnicy lokalnej historii, pasjonaci – otrzymali egzemplarze publikacji opatrzone stosownymi podziękowaniami. Dziękował im także I zastępca burmistrza gminy Kęty Rafał Ficoń.

Wśród autorów i tematów między innymi: Bartłomiej Jurzak o reformacji na ziemi oświęcimskiej w XVI i XVII wieku, Janusz Kudłacik o roku 1772 przez pryzmat Kęt. Łukasz Gieruszczak o myśliwskiej pasji ziemian i kęckich mieszczan, Marcin Dziubek o gospodzie katolickiej w Bielanach, Patrycja Domasik o starym cmentarzysku w Bulowicach i Zbigniew Kurnik 0 kompanii ON “Kęty” – a to tylko namiastka imponującej całości.

Almanach w cenie 30 zł można nabyć w sklepiku Muzeum im. Aleksandra Kłosińskiego w Kętach (Rynek 16) oraz w księgarni TuCzytam (Rynek 4).

 

 

google_news