Na sygnale

37-latka ukradła futro z hotelowej garderoby. Była zdziwiona, kiedy do jej drzwi zapukali policjanci

Kara do 5 lat więzienia grozi 37-latce, zatrzymanej przez andrychowskich kryminalnych, za kradzież futra o wartości 1200 złotych.

W lutym bieżącego roku Komisariat Policji w Andrychowie został powiadomiony o kradzieży, do której miało dojść na terenie jednego z hoteli w gminie Andrychów. Jak ustalili policjanci, pokrzywdzona przebywała w hotelu na rodzinnej uroczystości. Kiedy chciała wracać do domu, okazało się, że nie ma jej odzienia wierzchniego. W trakcie wstępnych czynności, na podstawie nagrań monitoringu, funkcjonariusze ustalili, że w kurtce należącej do zgłaszającej wyszła inna kobieta. Niestety nikt jej nie znał i nie udało się ustalić jej tożsamości. Zaangażowani w sprawę policjanci pionu kryminalnego wytypowali osobę odpowiedzialną za kradzież. Ponadto ustalili, że jest ona w dalszym ciągu w posiadaniu skradzionego futra.

Kilka dni temu policjanci odwiedzili 37-letnią andrychowiankę w jej miejscu zamieszkania. Kobieta była zaskoczona wizytą funkcjonariuszy i obrotem sprawy. Myślała, że o kradzieży już wszyscy dawno zapomnieli i nikt nie będzie szukał skradzionego mienia. Jednak okazało się inaczej. Skradzione futro policjanci znaleźli w szafie u podejrzanej, które następnie zabezpieczyli.

W piątek (10 maja), śledczy przedstawili 37-latce zarzut kradzieży, do którego się przyznała i złożyła wyjaśnienia. Kodeks karny za popełnione przestępstwo przewiduje karę pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.


Czytaj także: Jakie usługi świadczą kancelarie prawne, zajmujące się przetargami i zamówieniami publicznymi?

promocja


 

google_news