Wydarzenia Bielsko-Biała Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

4 urokliwe miejsca w Beskidach, które warto odwiedzić!

Beskidy to piękne, malownicze góry, które mają sporo do zaoferowania swoim gościom. Na turystów czekają tu piękne, niekiedy wręcz zapierające dech w piersiach widoki, zabytki, a także liczne atrakcje przyrodnicze, które skutecznie przekonują o niezaprzeczalnym pięknie natury. Wybierając się na odkrywanie tajemnic polskich Beskidów, warto sporządzić plan podróży i uwzględnić w nim kilka, szczególnie wartych zobaczenia miejsc. W tym artykule prezentujemy 4 wyjątkowe lokalizacje na mapie Beskidów, które polecamy odwiedzić!

1. Babia Góra i platforma widokowa w Beskidzie Żywieckim

Babia Góra to najwyższy szczyt Beskidu Żywieckiego i całych polskich Beskidów. Nic więc dziwnego, że od lat przyciąga do siebie liczne rzesze turystów poszukujących przede wszystkim bajecznych widoków. Babia Góra wznosi się na wysokość 1723 m n.p.m. i z racji swojej wysokości jest nazywana „Królową Beskidów”. Z jej nazwą związane są liczne legendy i podania ludowe – według jednych wzniesienie miało zostać usypane przez ogromną „babę”. Według innych, przedstawia ono postać skamieniałej z żalu kochanki zabitego rozbójnika.

Miejscem, które zdecydowanie warto odwiedzić będącej na Babiej Górze, jest nowa platforma widokowa. Znajduje się ona pod szczytem Babiej Góry, na wysokości 1616 m n.p.m. To właśnie z niej mamy niepowtarzalną okazję podziwiać jeden z najpiękniejszych widoków w całych Beskidach. Co więcej, platforma ma także swój niewątpliwy walor historyczny – powstała bowiem tuż przy pozostałościach pod dawnych schronisku turystycznym, które spłonęło w 1949 r.

Jak dostać się do platformy? Na szczyt masywu Babiej Góry wiedzie kilka znakowanych szlaków turystycznych. Jako że wędrówka zajmuje ponad 2 godziny w jedną stronę, na zdobycie Babiej Góry i powrót do punktu wyjścia warto zarezerwować sobie cały dzień – w znalezieniu odpowiedniego noclegu w okolicy pomoże portal turystyczny www.nocowanie.pl.

2. Wieża widokowa na Baraniej Górze w Beskidzie Śląskim

Z Beskidu Żywieckiego przenosimy się do Beskidu Śląskiego, a konkretnie na Baranią Górę, czyli najwyższy szczyt miasta Wisła. Barania Góra wznosi się na wysokość 1220 m n.p.m. Jest częstym celem wycieczek turystów goszczących w Wiśle – z jej szczytu również można podziwiać piękne widoki i podobnie, jak w przypadku Babiej Góry, mamy do swojej dyspozycji specjalnie stworzoną do tego celu wieżę widokową.

Wieża widokowa na Baraniej Górze wznosi się na wysokość 15 metrów i oferuje naprawdę przepiękne widoki. Z jej szczytu doskonale widoczne są w całej okazałości Tatry, Beskid Śląski, Beskid Żywiecki na czele z Babią Górą, Małą Fatrę, a także szczyty w Beskidzie Małym. Na wieżę widokową można wygodnie dotrzeć korzystając z wytyczonych szlaków turystycznych m. in. z Wisły, Kamesznicy i Lipowej.

3. Wodospad na Wisełce w Wiśle

Podczas pobytu w Wiśle warto odwiedzić jeszcze jedno, popularne miejsce na mapie tej miejscowości. Mowa o malowniczym wodospadzie na Wisełce, zlokalizowanym w Wiśle Czarne. Wodospad na Wisełce jest najwyższym wodospadem w Beskidzie Śląskim i liczy sobie 8 metrów. Na uwagę zasługują nie tylko jego urokliwie spadające w dół kaskady, ale także cała okolica.

Wodospad na Wisełce znajduje się na terenie Rezerwatu Przyrody Wisła, a tuż za nim rozlewa się piękny staw. Jest to w dodatku ciche i spokojne miejsce, w którym raczej nie spotkamy tłumów turystów – tym bardziej warto więc je odwiedzić.

4. Jezioro Żywieckie w Żywcu

Kolejną wodną atrakcją Beskidów jest Jezioro Żywieckie. Jego powierzchnia wynosi ok. 10 km2. Jest to popularny w okolicy zbiornik wodny, który przyciąga do siebie miłośników sportów wodnych, żeglarzy i turystów – po jeziorze pływają także wycieczkowce oferujące rejsy dla całej rodziny. Ze względu na obfitość ryb, Jezioro Żywieckie cieszy się także dużym zainteresowaniem wśród wędkarzy.

Aby skorzystać ze wszystkich walorów tego wyjątkowego miejsca, warto zatrzymać się tu na dłużej. Jeśli chodzi o odpowiedni nocleg Żywiec zdecydowanie nas nie zawiedzie! W mieście na turystów czekają m. in. pokoje do wynajęcia, apartamenty, a w lecie także malowniczo położone domki letniskowe, w tym także te zlokalizowane blisko samego jeziora.

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments