Wydarzenia Bielsko-Biała

50 lat na kibicowskim szlaku. Leon o miłości do BKS Stal | WIDEO

Popularny Leon – jeden z najbardziej rozpoznawalnych kibiców Bialskiego Klubu Sportowego,  od blisko 50 lat wspiera z trybun swój ukochany klub. Kibicowanie stało się jego pasją, a może i drugim życiem.

Na rozmowę spotkaliśmy się w jego „klubie”, czyli pokoju w piwnicy, który przepełniony jest kibicowskimi pamiątkami. Najwięcej oczywiście jest tych związanych z ulubionym klubem, choć na ścianach, wieszakach, półkach są szaliki, koszulki, emblematy, naszywki, książki, wlepki, bilety wstępu z różnych stron świata.

Z dumą wspomina czasy świetności Bialskiego Klubu Sportowego, który w tym roku obchodzi stulecie swojego istnienia. Leon opowiedział przed naszą kamerą o swojej kibicowskiej podróży.

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
10 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
JURAND ZE SPYCHOWA
JURAND ZE SPYCHOWA
12 dni temu

Leon -koledzy po szalu oddali flagę .bo podlizujesz się bardzo. Szkoda też że nie mówiłeś o swoim największym wrogu od ponad 20 lat . W Bielsku -Białej bez zmian

nie wyszło
nie wyszło
12 dni temu

Leon by opowiedział ale prowadzący wywiad miał koncepcję jak wyszło.

za mało
za mało
13 dni temu

Leon zawodowiec. Trzeba zrobić też wywiad z żoną Leona a i może z dziećmi.

Gratulacjde
Gratulacjde
13 dni temu

Zachodniomałopolski Bialski Klub Sportowy niech nam żyje

HSV
HSV
13 dni temu

W “A” klasie i “C” klasie ale z historią i tradycją. Z Piechniczkiem, Młynarczykiem, Kulikiem, Czakiem i wieloma wspaniałymi bohaterami naszych weekendowych meczy. Zawsze w sobotę, czy deszcz czy upał. Najpierw na stadion a potem na siatkę. Bez polityki i układów. Bez Anton…. w z Bogmar/Ceramed i piekarzy Piec….. Bez TS Podbewstydzie. I kupowaniu meczy. Przecież wszyscy w Bielsku i Białej wiedzą że tu tylko trzy kluby piłkarskie były BKS, BBTS i Budowlani. Oraz Ogrodnik 🙂 TS Podbestwydzie, jutro za Białki zobaczycie jak wygląda historia i teraźniejszość Bielska i Białej. Będę tam ja i moja rodzina. Na zawsze BKS Stal… Czytaj więcej »

Mb
Mb
12 dni temu
Reply to  HSV

Zapamiętaj dobrze ten dzień bo przez parę dobrych lat nie zagracie już na tym stadionie,a może nawet już nigdy.

44
44
12 dni temu
Reply to  HSV

@hsv jprdle ból pupy level hard

HSV
HSV
13 dni temu

Leon 🙂 lata 80-te i 90-te. Z ciekawostek to był notablem spotkania na Szyndzielni z Widzewem. Piękne lata walki wręcz na stadionach piłkarskich i siatkarskich. Ekipa skini i flejersy, zgody z Góralem i walki pod Stalownikiem. Tychy, Jastrzębie i zawsze z Zagłębiem. Leon, jesteś historią BKS. Ty i Konior 100 %. No ale … kiedy nas pacyfikowali po Piast Cieszyn to nagle twój teść cię obronił. Ale i tak uważam że “piękne lata BKS-u” to Leon, Konior jego siostra, Rekiny, Guzik, Baran, Bouli i oczywiście Płonka, wszyscy ci z wyrokami po Cieszynie, Żywcu, Tychach i po Rakowie kiedy pierwszy raz… Czytaj więcej »

Tadeusz
Tadeusz
13 dni temu
Reply to  HSV

Przy okazji należałoby wspomnieć barwną postać ” Wilima Szombierki”.

andy
andy
13 dni temu

W ,a”klasie będzie blisko wszedzie