Wydarzenia Bielsko-Biała

50 lat na kibicowskim szlaku. Leon o miłości do BKS Stal | WIDEO

Popularny Leon – jeden z najbardziej rozpoznawalnych kibiców Bialskiego Klubu Sportowego,  od blisko 50 lat wspiera z trybun swój ukochany klub. Kibicowanie stało się jego pasją, a może i drugim życiem.

Na rozmowę spotkaliśmy się w jego „klubie”, czyli pokoju w piwnicy, który przepełniony jest kibicowskimi pamiątkami. Najwięcej oczywiście jest tych związanych z ulubionym klubem, choć na ścianach, wieszakach, półkach są szaliki, koszulki, emblematy, naszywki, książki, wlepki, bilety wstępu z różnych stron świata.

Z dumą wspomina czasy świetności Bialskiego Klubu Sportowego, który w tym roku obchodzi stulecie swojego istnienia. Leon opowiedział przed naszą kamerą o swojej kibicowskiej podróży.

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
10 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
JURAND ZE SPYCHOWA
JURAND ZE SPYCHOWA
8 miesięcy temu

Leon -koledzy po szalu oddali flagę .bo podlizujesz się bardzo. Szkoda też że nie mówiłeś o swoim największym wrogu od ponad 20 lat . W Bielsku -Białej bez zmian

nie wyszło
nie wyszło
8 miesięcy temu

Leon by opowiedział ale prowadzący wywiad miał koncepcję jak wyszło.

za mało
za mało
8 miesięcy temu

Leon zawodowiec. Trzeba zrobić też wywiad z żoną Leona a i może z dziećmi.

Gratulacjde
Gratulacjde
8 miesięcy temu

Zachodniomałopolski Bialski Klub Sportowy niech nam żyje

HSV
HSV
8 miesięcy temu

W “A” klasie i “C” klasie ale z historią i tradycją. Z Piechniczkiem, Młynarczykiem, Kulikiem, Czakiem i wieloma wspaniałymi bohaterami naszych weekendowych meczy. Zawsze w sobotę, czy deszcz czy upał. Najpierw na stadion a potem na siatkę. Bez polityki i układów. Bez Anton…. w z Bogmar/Ceramed i piekarzy Piec….. Bez TS Podbewstydzie. I kupowaniu meczy. Przecież wszyscy w Bielsku i Białej wiedzą że tu tylko trzy kluby piłkarskie były BKS, BBTS i Budowlani. Oraz Ogrodnik 🙂 TS Podbestwydzie, jutro za Białki zobaczycie jak wygląda historia i teraźniejszość Bielska i Białej. Będę tam ja i moja rodzina. Na zawsze BKS Stal… Czytaj więcej »

Mb
Mb
8 miesięcy temu
Reply to  HSV

Zapamiętaj dobrze ten dzień bo przez parę dobrych lat nie zagracie już na tym stadionie,a może nawet już nigdy.

44
44
8 miesięcy temu
Reply to  HSV

@hsv jprdle ból pupy level hard

HSV
HSV
8 miesięcy temu

Leon 🙂 lata 80-te i 90-te. Z ciekawostek to był notablem spotkania na Szyndzielni z Widzewem. Piękne lata walki wręcz na stadionach piłkarskich i siatkarskich. Ekipa skini i flejersy, zgody z Góralem i walki pod Stalownikiem. Tychy, Jastrzębie i zawsze z Zagłębiem. Leon, jesteś historią BKS. Ty i Konior 100 %. No ale … kiedy nas pacyfikowali po Piast Cieszyn to nagle twój teść cię obronił. Ale i tak uważam że “piękne lata BKS-u” to Leon, Konior jego siostra, Rekiny, Guzik, Baran, Bouli i oczywiście Płonka, wszyscy ci z wyrokami po Cieszynie, Żywcu, Tychach i po Rakowie kiedy pierwszy raz… Czytaj więcej »

Tadeusz
Tadeusz
8 miesięcy temu
Reply to  HSV

Przy okazji należałoby wspomnieć barwną postać ” Wilima Szombierki”.

andy
andy
8 miesięcy temu

W ,a”klasie będzie blisko wszedzie