Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn Żywiec

501 mieszkańców powiatu cieszyńskiego w kwarantannie. Nowi zakażeni

Od dzisiaj powiat cieszyński jest w żółtej strefie obostrzeń sanitarnych w związku z pandemią koronawirusa. Dla mieszkańców i turystów oznacza to trochę większy rygor niż wcześniej.

Imprezy sportowe i kulturalne oraz seanse w kinach, mogą odbywać się tylko z udziałem 25 proc. uczestników. W przypadku działalności wesołych miasteczek, parków rozrywki, obowiązuje limit – jedna osoba na 10 mkw powierzchni. W lokalach gastronomicznych i ogródkach limit wynosi jedna osoba na 4 mkw powierzchni. W uroczystościach rodzinnych takich jak wesela i innych spotkaniach liczba osób będzie ograniczona do 100.

W powiatach oznaczonych kolorem żółtym nie zmieniły się zasady dotyczące ograniczeń w kościołach, noszenia maseczek czy podróżowania  transportem zbiorowym.

Minionej doby, jak wynika z raportu cieszyńskiego sanepidu, pozytywny test koronawirusowy miało 8 osób (w sumie 1502), a ozdrowiało 14 (1270). W kwarantannie domowej przebywa 501 osób, a pod nadzorem epidemiologicznym jest kolejnych 78. Nie odnotowano żadnego zgonu.

 

E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
iza
iza
1 miesiąc temu

w poz. ilosc zakazonych jest bląd ma być 8 a nie 10 panie Krzysztofie proszę o korektę

Hermenegilda
Hermenegilda
1 miesiąc temu

W przedstawionym swoim stanowisku, które prezentowała przedwczoraj koleżanka – starosta cieszyński nie dostrzegł turystów. Mają jakieś znaczenie?