Wydarzenia Bielsko-Biała

59 tys. gości bielskiego lodowiska. Ostatnie kradzieże okazały się… nieporozumieniem

Zdjęcia: BBOSiR

– Znalazły się buty, które wywołały małe zamieszanie w internecie, przyklejając do obiektu łatkę miejsca sprzyjającemu złodziejom… Zguby prawdopodobnie były obok otwartej szafki, którą pomylił klient. Także bilans zgłoszonych kradzieży w ostatnich dwóch sezonach wynosi okrągłe… zero – informuje Sebastian Wyszyński, dyrektor Bielsko-Bialskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Jeden z gości miejskiego lodowiska przy ulicy Słowackiego poskarżył się na to, że z szafki „wyparowały” buty. Zdarzenie wywołało spore poruszenie w sieci, a internauci pomstowali m.in. na regulamin, wedle którego zarządca obiektu nie ponosi odpowiedzialności za rzeczy pozostawione na terenie obiektu.

Mimo wszystko, szef BBOSiR-u mówi, że podjął działania, aby goście lodowiska czuli się jak najbezpieczniej. Pojawi się tam oznakowanie, że obiekt jest pod „opieką” monitoringu, a – co więcej – zostanie zamontowana nowa kamera. Będzie „obserwować” właśnie szafki.

Pomimo zamieszania, miniony sezon (zakończył się 28 lutego) na lodowisku dyrektor ośrodka ocenia jako sukces. – Nie zamknęliśmy lodowiska, jak to zrobiono w innych gminach z powodu wysokich kosztów. Wynik finansowy jest jednak dobry dzięki znakomitej frekwencji. Duża w tym zasługa – jak myślę – naszych działań, skierowanych na podniesienie atrakcyjności tego obiektu. Organizowaliśmy imprezy na przykład z okazji walentynek i karnawału. Była dyskoteka, a łyżwiarzom stale towarzyszy muzyka. Pozyskaliśmy wielu partnerów i sponsorów, co przełożyło się na to, że lodowisko jest atrakcyjniejsze pod względem wizualnym – wylicza dyrektor.

Sebastian Wyszyński mówi, że mieszkańcy mogą się tu czuć bezpiecznie. – Wiele osób zostawia swoje rzeczy pod ławkami, a i tak nie giną – zwraca uwagę.

W 2022 roku z sezonowego lodowiska skorzystało ok. 59 tys. osób, podczas gdy rok wcześniej – 38 tys. – To pokazuje, że obiekt jest i potrzebny, i lubiany przez mieszkańców. Zapraszamy na kolejny sezon – puentuje Sebastian Wyszyński.

google_news
5 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Tadeusz
Tadeusz
1 rok temu

 Ku zawodowi zwolenników – tu nie będzie powrotu do PRL, aby artykuł nie był czasem sponsorowany. Jak jest wymierny sukces, ile BBOSiR zarobił w wyniku niskich kosztów, to jego sprawa. Można zastosować logikę logika i będzie z góry. Ponosząc niskie koszty nieinteresowania się oraz zarobienia na zdrowiu w wyniku zbędnej dociekliwości.

o szlachetnym zdyowiu się dowie po smakowaniu
o szlachetnym zdyowiu się dowie po smakowaniu
1 rok temu
Reply to  Tadeusz

pytania o wymierny sukces nie trza zadawać, bo jest;
to nie jego sprawa tylko 59 tyś. uczestników ślizgania
logik tym razem pod górę

Tadeusz
Tadeusz
1 rok temu

O zdyowiu się dowie, ledwie się wypowie.

zdyowie
zdyowie
1 rok temu
Reply to  Tadeusz

…bo trzeba mieć w głowie…
o tych ostatnich kradzieżach na początku trza Ci się wypowiedzieć aby było cuś zamiast nic

gratulacje
gratulacje
1 rok temu

Artykuł czasem nie sponsorowany? Jak wymierny sukces, ile BBOSiR zarobił w wyniku niskich kosztów w porównaniu z innymi zamykanymi lodowiskami?