Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Wadowice Oświęcim

6,5 tysiąca odblasków do rozdania

Zdjęcia: Marcin Kałuski

Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej wraz z ubezpieczycielem Saltus oraz wydziałami ruchu drogowego komend znajdujących się na terenie diecezji rozpoczynają czwartą edycję akcji związaną z bezpieczeństwem pieszych na drodze pod hasłem „Świeć przykładem! Nie tylko w adwencie!”.

Jak mówił Dawid Jeziorek podczas konferencji, zorganizowanej dzisiaj w bielskiej siedzibie Caritasu, akcja ma na celu propagowanie noszenia odblasków przez pieszych. Skierowana jest szczególnie do dorosłych i seniorów.

Policjanci z drogówki odwiedzą podczas nabożeństw adwentowych około dwudziestu parafii w Bielsku-Białej oraz powiatach bielskim, cieszyńskim, wadowickim, oświęcimskim i żywieckim. Opowiedzą o bezpieczeństwie pieszych i wraz z duchownymi będą rozdawać odblaski – białe i czerwone opaski, które można założyć na rękę lub nogę albo przymocować do plecaka, torebki czy wózka dziecięcego. W tym roku przygotowano ich 6,5 tysiąca. W poprzednich dwóch edycjach akcji rozdano ich po 7 tysięcy.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Jerzy W
Jerzy W
1 rok temu

Wobec dwóch wyrazów Świec przykładem proponuję aby również pani policjantka kolor włosów blond którą widzimy na zdjęciu powyżej również świeciła przykładem pod względem swojej fryzury oraz prawidłowego uczesania . Moim zdaniem wygląd fryzury świadczy dużo o danej osobie pod względem nawet prawidłowego uczesania danej policjantki itd. Być może nieraz kariera awanse, podwyżki płac jest ważniejsza jak wygląd zewnętrzny danej osoby .

Jerzy W
Jerzy W
1 rok temu

Ja nie wyciągam po nic rąk wobec tego nie życzę sobie aby osoba zbierająca datki na potrzeby danej parafii zbyt nieelegancko podchodziła do danej osoby w kościele celem wrzucenia monety . Jeżeli was stać na bezpłatne rozdawanie elementów odblaskowych wobec tego nie widzę potrzeby zaspakajać finanse danej parafii . Według mnie raczej wypadałoby sprzedać nawet za symboliczną złotówkę . Jednak jest prawda ludzka głupota nie ma granic zdrowego rozsądku . Podsumowanie niema jedności celem ratowania danej parafii w kryzysie finansowym w całym kościele katolickim w Polsce . Bez dalszego komentarza .

Jerzy W
Jerzy W
1 rok temu

Wierzyć mi się nie chce jacy naraz po psiej grypie policjanci zrobili się nadzwyczaj pracowici oraz pobożni odwiedzać kościoły celem rozdania bezpłatnych elementów odblaskowych Wobec tego zaraz proponuję się zapytać danego księdza jak się pozbyć się z waszej strony pychy, chciwości . Dziękuję niestety ale z pewnym okresem pilnego was obserwowania mam o was negatywną opinię . Ja nie wyciągam po nic rąk . Niestety ale jednym zdaniem wstyd że macie w swoich szeregach policji nieudaczników życiowych pod względem prawidłowego przebiegu pracy. Bez dalszego komentarza .

Franuś
Franuś
1 rok temu

Piękna akcja. Po co dzielić na dorosłych i seniorów?