Porady i inspiracje

7 zimowych tras pieszych dla rodzin w Beskidach

Beskidy to idealny kierunek na rodzinny wypad na narty, spacery lub zjazdy saneczkowe. Wspaniałe widoki górskie, świeże powietrze i mnóstwo zabawy na śniegu – to wszystko czeka na Was w Beskidach! Oto 7 sprawdzonych odpowiednich nawet dla małych dzieci.

Przełęcz Karkoszczonka

Przełęcz Karkoszczonka to doskonały cel na spacer z dzieckiem. Trasa zajmuje około godziny i prowadzi lekko pod górę przez las. Z przełęczy można zjechać na sankach prosto do Chaty Wuja Toma. To magiczne miejsce, gdzie czekają pyszne jedzenie oraz zabawa na śniegu. Cała wyprawa zajmie 2-3 godziny i na pewno sprawi frajdę maluchom. A jeśli planujecie dalsze wypady zagraniczne w wyższe góry, np. w Alpy, przed wylotem dowiedz się, czy do zakupu biletu lotniczego potrzebny jest paszport.

Mała Czantoria

Równie łatwą trasą jest wejście na Małą Czantorię w Ustroniu. Podejście zajmuje około godziny i prowadzi mało uczęszczanym szlakiem. Na szczycie można odpocząć i podziwiać panoramę Beskidu Śląskiego. Zmęczone dzieci chętnie zjadą na sankach z powrotem do samochodu. To idealny pomysł na krótki wypad w góry z całą rodziną.

Szyndzielnia

Podobnie Szyndzielnia, która jest doskonałym celem na rodzinny wypad w góry. Można wjechać kolejką linową na szczyt, a następnie zejść pieszo szlakiem do schroniska na Klimczoku. Trasa zajmuje około 2 godzin i prowadzi przez piękny las jodłowy. Z Klimczoka roztacza się imponujący widok na Tatry, który zachwyci każdego turystę.

Czupel

Kolejna propozycja to wejście na Czupel w Beskidzie Małym, czyli najwyższy szczyt tego pasma górskiego, z którego widać niemal całe polskie Tatry. Najlepiej podejść z Przełęczy Przegibek. Trzeba jednak wcześnie rano znaleźć miejsce parkingowe, gdyż to popularny kierunek. Cała trasa zajmuje około 3-4 godzin i wiedzie malowniczym szlakiem przez Magurkę. Samo przejście jest płatne – z płatnością za bilety należy się liczyć jedynie w Babiogórskim Parku Narodowym, jednak rodziny wielodzietne mogą skorzystać ze zniżki KDR. Obowiązuje ona również przy wyrabianiu paszportu – dowiedz się, ile kosztuje paszport z Kartą Dużej Rodziny.

Stożek

Stożek jest łatwo dostępnym szczytem w Beskidzie Śląskim, idealnym na zimowy spacer z dziećmi. Można dojść pieszo ze Szczyrku, a trasa zajmuje około 1,5 godziny. Ze Stożka roztacza się piękna panorama Beskidów. Ze szczytu da się też zjechać sankami wprost do schroniska na Stożku, gdzie na turystów czeka gorąca herbata i smaczny bigos.

Równica

Równica, czyli najwyższy szczyt Beskidu Śląskiego, pozwala na bardzo dobry na rodzinny wypad zimą. Można dojść szlakiem z Ustronia lub zjechać wyciągiem z Czantorii. Na Równicy działa wyciąg dla dzieci i jest kilka łatwych tras zjazdowych z urządzeniami dla początkujących narciarzy. Po zjeździe na sankach warto zatrzymać się w schronisku na ciepły posiłek przed zejściem do Ustronia.

Mosorny Groń

Mosorny Groń należy uznać za doskonały wybór dla rodzin poszukujących zimowej przygody w Beskidach. Trasa na ten szczyt rozpoczyna się w Zawoi, a jej pokonanie zajmuje około 2 godzin. Wspinając się na Mosorny Groń, można podziwiać malownicze widoki Beskidu Żywieckiego. Na szczyt warto zabrać sanki i zjechać nimi do bazy, co będzie dodatkową atrakcją dla najmłodszych. W okolicy znajduje się kilka schronisk, gdzie można odpocząć i zjeść ciepły posiłek.

Te wycieczki to świetne propozycje na aktywny wypoczynek zimą z najbliższymi. Gwarantują niezapomniane widoki, a przy odrobinie szczęścia można nawet dostrzec Tatry. Idealne miejsca dla rodzin z dziećmi lub grup przyjaciół. A jeśli planujecie dalszy wypad zagraniczny, na stronie https://paszporty.com.pl/ znajdziesz niezbędne informacje dotyczące procedur paszportowych.

google_news
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments