Bielsko-Biała Sport

76. Tour de Pologne w Bielsku-Białej: Będzie wielkie show!

Zdjęcia: Artur Jarczok

W sali sesyjnej Urzędu Miasta Bielsko-Biała odbyła się konferencja prasowa dotycząca mety piątego etapu 76. Tour de Pologne UCI World Tour w Bielsku-Białej.  Wzięli w niej udział prezydent miasta Jarosław Klimaszewski, Czesław Lang, dyrektor generalny Tour de Pologne oraz Przemysław Niemiec, dyrektor ds. trasy i bezpieczeństwa wyścigu.

76. Tour de Pologne UCI World Tour odbędzie się w dniach 3-9 sierpnia. Kolarze wystartują z Rynku Głównego w Krakowie i po pokonaniu siedmiu etapów o łącznej długości ponad 1060 kilometrów zafiniszują w Bukowinie Tatrzańskiej. Na trasach wyścigu będzie można zobaczyć najlepsze światowe teamy ze swoimi gwiazdami na czele.

Piąty etap (7 sierpnia) będzie liczył 154 kilometry. Kolarze rozpoczną zmagania przy kopalni soli w Wieliczce, a skończą etap w al. Armii Krajowej w Bielsku-Białej (na wysokości ZIAD-u). Po drodze miną m.in. Międzybrodzie Bialskie (premia lotna) oraz przełęcz Przegibek , gdzie zlokalizowana będzie premia górska pierwszej kategorii.

Przy okazji wyścigu w Bielsku-Białej będzie sporo imprez towarzyszących, między innymi wyścig dla dzieci, czyli Mini Tour de Pologne, którego trasa będzie liczyła około pięciu kilometrów. – Dzieciaki wystartują w tej samej scenerii co zawodowcy, staną na tym samym podium – mówi Czesław Lang. – Tak swoją karierę zaczynał Rafał Kwiatkowski czy Rafał Majka – dodaje.

– Dziękuję panu prezydentowi za współpracę i wszystkim, którzy są zaangażowani w organizację tego etapu, bo wszystko przygotowane jest bardzo profesjonalnie – komentuje Czesław Lang.

Przemysław Niemiec zastąpił Leszka Piaseckiego, który u boku Czesława Langa pracował od wielu lat. Będzie dbał o zabezpieczenie wyścigu i wszystkie sprawy techniczne. – Skończyła się dla mnie era kolarza zawodowego i w tym roku wystąpię w nowej roli. Cieszy mnie, że etap ponownie pojawi się w Bielsku-Białej. Trasa będzie bardzo podobna do ubiegłorocznej, a czeka ją tylko kosmetyczna zmiana. Przez to minimalnie etap się wydłuży – komentuje Przemysław Niemiec. – Nie mogło zabraknąć Przegibka w końcowej fazie wyścigu. Znam go na pamięć, bo tamtą trasą jeździłem setki razy, o ile nie więcej. Etap na pewno będzie wielkim show – kończy.

Jarosław Klimaszewski i Czesław Lang podpisali dokument o organizacji etapu.

 

1
Skomentuj

avatar
1 Komentarzy
0 Odpowiedzi
0 Śledzących
 
Najwięcej odpowiedzi
Najgorętsze komentarze
1 Komentarzy
Uczeń 90 Ostatnio komentujący
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Uczeń 90
Gość
Uczeń 90

Super. Trzeba obowiązkowo pokazać dzieciaczką