Oficer dyżurny oraz policjanci z komisariatu w Brzeszczach, dzięki błyskawicznej akcji, odnaleźli zdesperowaną kobietę, która planowała targnąć się na własne życie. 35-letnia mieszkanka Brzeszcz w porę trafiła pod opiekę lekarzy.
Do zdarzenia doszło w piątek, ale dziś policja ujawniła jego szczegóły. Tuż po 10.00 dyżurny otrzymał zgłoszenie od operatora Centrum Powiadamiania Ratunkowego dotyczące kobiety znajdującej się na terenie miejscowości Skidziń, która groziła samobójstwem. We wskazane miejsce natychmiast pojechali policjanci, natomiast dyżurny podjął próbę nawiązania kontaktu z kobietą. Początkowo nikt nie odbierał, lecz kolejne próby połączenia przyniosły zamierzony efekt i dyżurny w słuchawce usłyszał damski roztrzęsiony i zapłakany głos. Rozmawiając spokojnym głosem ustalił, że jest to 35–letnia mieszkanka Brzeszcz. Zaczął odwodzić ją od tak drastycznej decyzji, proponując pomoc i wsparcie specjalistów. Następnie ustalił, że kobieta przebywa w jednym z kompleksów leśnych. Dyżurny utrzymując telefoniczny kontakt z kobietą jednocześnie przekazywał informacje na temat jej lokalizacji policjantom, którzy już rozpoczęli poszukiwania. Funkcjonariusze znając teren, po wskazówkach podawanych przez dyżurnego szybko zorientowali się gdzie może przebywać kobieta i po kilkunastu minutach przeczesywania okolic leśnej drogi doszli do zaparkowanego fiata. To w nim siedziała 35–latka. Dostrzegli, że w pojeździe na siedzeniu pasażera obok damskiej torebki leżał sznur. To za jego pomocą kobieta chciała targnąć się na życie.
Na miejsce zostali wezwani ratownicy medyczni, pod których opieką 35–latka trafiła do szpitala na leczenie. Jak ustalili policjanci. powodem dla którego chciała popełnić samobójstwo były problemy rodzinne. – Policjanci niejednokrotnie pomagają osobom w trudnych sytuacjach życiowych, najpierw interweniując, a później inicjując pomoc fachowców z różnych ośrodków udzielających wsparcia w kryzysie. Przypominamy, że na terenie każdego powiatu znajduje się wiele instytucji m.in. powiatowe centrum pomocy rodzinie, ośrodek interwencji kryzysowej oraz ośrodki pomocy społecznej czy poradnie psychologiczne, których przedstawiciele są gotowi nieść pomoc. Ważne, aby nie pozostawać z problemem samemu. Wystarczy zadzwonić lub przyjść na rozmowę w zamian uzyskując fachową poradę i wsparcie – przypomina Małgorzata Jurecka, rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.