Aż miesiąc, zamiast ustawowych dwóch tygodni, musiał czekać na odpowiedź po złożonej interpelacji radny Sejmiku Województwa Śląskiego Stanisław Baczyński (PiS), pochodzący z Łękawicy. Dlaczego marszałek województwa śląskiego Jakub Chełstowski (PiS) aż tyle zwlekał z odpowiedzią, z której kompletnie nic nie wynika? Może dlatego, że radny upomniał się o konkretne sprawy dla Żywiecczyzny.
Radny Stanisław Baczyński złożył interpelację, w której poprosił, aby w projekcie budżetu na 2020 rok i w kolejnych latach uwzględniono wydatki na Żywiecczyznę. Chodziło mu między innymi o zabezpieczenie pieniędzy na dofinansowanie Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego i Parku Etnograficznego w Ślemieniu. Poprosił również o pieniądze na modernizację drogi wojewódzkiej nr 948 Żywiec Oczków – Czernichów – Międzybrodzie Bialskie – Kobiernice, budowę ronda na ulicy Kopernika w Żywcu (aby usprawnić skrzyżowanie drogi wojewódzkiej z traktem prowadzącym do powstającego szpitala), wykonanie projektu modernizacji drogi wojewódzkiej nr 945 Bielsko-Biała – Łodygowice – Żywiec – Jeleśnia – Korbielów, budowę chodników wzdłuż dróg wojewódzkich w Łodygowicach i Ślemieniu, projekt budowy chodników w Żywcu przy ul. Krakowskiej i Suskiej czy dofinansowania do samochodów strażackich dla jednostek OSP Gilowice, Zwardoń i Żywiec Oczków. Radny chciał też, aby przeznaczono pieniądze na większą promocję Tygodnia Kultury Beskidzkiej oraz wpisano „Rewitalizację Jeziora Żywiec-kiego” jako projekt kluczowy do Regionalnego Programu Operacyjnego w perspektywie unijnej 2021-2027, co pozwoliłoby na sięgnięcie po dotację.
Jako że była to interpelacja, marszałek Jakub Chełstowski miał obowiązek odpowiedzieć pisemnie na te postulaty w ciągu dwóch tygodni. Tymczasem odpowiedział dopiero po miesiącu. Co więcej, bez konkretów.
– Zarząd Województwa Śląskiego prowadzi obecnie prace nad opracowaniem projektu budżetu na 2020 rok. W ich trakcie wszystkie wnioski do projektu budżetu, złożone w terminie, zostają poddane analizie pod kątem merytoryczno-finansowym. Efektem prac zarządu będzie przyjęcie projektu uchwały budżetowej w terminie do 15 listopada. Dokument ten zostanie przyjęty uchwałą zarządu i niezwłocznie przekazany na ręce przewodniczącego Sejmiku Jana Kawuloka. Po tym terminie rozpoczynają pracę tak zwane „komisje branżowe”, które mają prawo zgłoszenia propozycji zmiany w projekcie uchwały budżetowej wraz ze wskazaniem źródła finansowania wnoszonej zmiany, jeśli zmiana ta powoduje zwiększenie wydatków – stwierdził w odpowiedzi marszałek.
zapomniał o Łękawicy
Żywiec to Małopolska
Ale po imprezkach z Żarciem za darmo to fajnie się jeździ.
kiedy ktoś nas wreszcie wyciągnie z tego pseudoregionu , jak słyszę w mediach o Żywcu na Śląsku to mi się nóż w kieszeni otwiera. Pieniądze są ale dla metropoli reszta się nie liczy , precz z kłamstwem śląskim ,precz z pseudowojewództwem
Nieodpowiadanie stało się ostatnio nowym sposobem na załatwianie szczególnie spraw trudnych. I co mi zrobisz?