Bielsko-Biała Na sygnale

Potrącenie kobiety z dziećmi na przejściu dla pieszych…

Około 19.50 na ul. Akademii Umiejętności w Bielsku-Białej doszło do potrącenia kobiety z dziećmi na przejściu dla pieszych. Sprawczyni zdarzenia, pomimo obligatoryjnego wymogu jazdy w okularach korekcyjnych, jechała bez okularów.

Do zdarzenia doszło na wysokości skrzyżowania z ul. Lipnicką. 69-letnia kobieta, kierująca osobowym mitsubishi, skręcając w prawo, z ul. Lipnickiej na ul. Akademii Umiejętności, potrąciła kobietę z dziećmi, która przekraczała jednię na przejściu, ze strony prawej na lewą względem kierunku ruchu pojazdu. Dzięki błyskawicznej reakcji pieszej nie doszło do tragedii. Kobieta odepchnęła dzieci, sama niestety nie zdążyła odskoczyć i została potrącona. Pchnięty wózek z dzieckiem się przewrócił. Na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe. Ratownicy przebadali uczestników zdarzenia, nie było konieczności hospitalizacji.
Policjanci z drogówki sporządzili dokumentację, uczestniczki zdarzenia były trzeźwe. Kierującej pojazdem zatrzymano prawo jazdy. Czynności trwały do godz. 21.50. Do sądu trafi wniosek o wymierzenie kary.

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments