W wielu przypadkach garaż stanowi uzupełnienie domu, dzięki któremu możliwe jest jeszcze bardziej komfortowe użytkowanie obiektu. Z powodzeniem może pełnić nie tylko rolę pomieszczenia doskonale chroniącego samochód przed niszczącym działaniem warunków atmosferycznych, ale również obiektu z dodatkową funkcją rekreacyjną czy gospodarczą. Obecnie najpopularniejsze są garaże murowane oraz wykonane z płyty warstwowej.
Garaż murowany, czy z płyty warstwowej?
Wielu inwestorów w dalszym ciągu sięga bardzo chętnie po garaże murowane, przede wszystkim ze względu na znaczącą łatwość ich dopasowania do fasady budynku. Materiały są łatwo dostępne, a przy tym dają bardzo duże możliwości konstrukcyjne. Ponadto jeżeli wykonane są z dużą starannością i przy zastosowaniu wysokiej jakości materiałów są niezwykle trwałe. Taki garaż jest jednak dość skomplikowaną konstrukcją, a co za tym idzie nie ma możliwości jego wykonania metodą gospodarczą, co zwiększa koszty jego budowy.
Garaże wykonane z płyty warstwowej zapewniają bardzo dobrą ochronę przed działaniem warunków atmosferycznych i bardzo niskich temperatur. Płyty warstwowe mają bardzo różną grubość, przez co możliwe jest wykonanie garażu o bardzo dobrych parametrach izolacyjnych. Płyty warstwowe nie tylko są bardzo proste w montażu, ale również dzięki zastosowaniu odpowiedniej obróbki wygadają doskonale przez bardzo długi czas.
Zalety budynków z płyty warstwowej
W ostatnich latach znacząco wzrasta zainteresowanie konstrukcjami wykonanymi z płyty warstwowej. To rozwiązanie szczególnie atrakcyjne dla tych, którzy z pewnych powodów chcą ograniczyć wydatki związane z powstaniem nowego obiektu. Jednak nie tylko wysoka wartość ekonomiczna sprawiła wzrost zainteresowania tego rodzaju materiałem. Jego montaż jest niezwykle szybki i prosty, nie wymaga obecności w wielu osób co z pewnością w nie jednym przypadku jest dużą zaletą. Płyty warstwowe to materiał charakteryzujący się wysoką odpornością mechaniczną, dzięki czemu prawidłowo wykonane konstrukcje z tego materiału są bardzo trwale i odporne na wiele czynników. Budowanie z płyt posiada jeszcze więcej plusów, o których można przeczytać tutaj.
Jak wygląda budowa garażu z płyty warstwowej?
Garaże z płyty warstwowej najczęściej wykonywane są z materiału o grubości 8 cm, jednak najlepsze parametry izolacyjności można osiągnąć przy 12 cm. Garaż powstaje z gotowych elementów, złożonych ze ścian zewnętrznych i wewnętrznych (które bez przeszkód wykorzystane mogą być również jako ścianki działowe). Płyty warstwowe dostępne są w bardzo różnorodnej kolorystyce, dzięki czemu można idealnie dopasować je do indywidualnych potrzeb i estetyki otoczenia w którym znajdzie się garaż. Ze względu na specyficzną konstrukcję, budowle z płyty warstwowej nie powinny być ustawiane bezpośrednio na gruncie, nawet jeżeli został on wcześniej utwardzony. Warto zatem rozważyć wylanie posadzki betonowej, ewentualnie zdecydować się na ułożenie kostki brukowej. Ułożenie posadzki nie tylko zapobiegnie jego zapadaniu się w grunt, ale także zmniejszy ryzyko wystąpienia korozji. Garaże z płyty warstwowej można wybrać z gotowych projektów, bądź zaprojektować go według własnych pomysłów. Więcej pomysłów na ciekawe rozwiązania budowlane, porady i nie tylko, można znaleźć na stronie https://budujemytutaj.pl.
Czy naprawdę nie macie o czym pisać?
To nie B24 pisze ale publikuje i zarabia na utrzymanie. Dziwne tylko, że w aktualnościach (w rubryce “Wydarzenia”).