Wydarzenia Wadowice

Minister obiecuje budowę Beskidzkiej Drogi Integracyjnej do 2030 roku

BDI ma zastąpić zatłoczoną drogę krajową nr 52. Fot. Bogdan Szpila

W trakcie trwającego w Karpaczu Forum Ekonomicznego 2020, minister infrastruktury Andrzej Adamczyk zapowiedział zbudowanie Beskidzkiej Drogi Integracyjnej do 2030 roku.

Podczas wczorajszej dyskusji (środa, 9 września) na temat budowy dróg w Polsce, minister Andrzej Adamczyk, zapowiedział powstanie w ramach Programu Budowy Dróg Krajowych do 2030 roku wielu nowych dróg istotnych dla funkcjonowania państwa, w tym Beskidzkiej Drogi Integracyjnej. – Do 2030 oku w całości będzie zrealizowana Via Carpatia, która już jest w budowie, Via Baltica, która za dwa lata zostanie zrealizowana, w pełni droga S6 wzdłuż wybrzeża, w pełni ring wokół Warszawy w ciągu S50, który będzie włączał się w Centralny Port Komunikacyjny. (…) Zostanie w pełni zrealizowana droga S11 z Koszalina na Górny Śląsk, Beskidzka Droga Integracyjna również w całości, droga ekspresowa nr 75 nazywana „sądeczanką”, na pewno „dziesiątka”, autostrada A2 do granicy z Białorusią, droga S17 na Lubelszczyźnie, droga nr 74 z Niska w kierunku Łodzi, droga ekspresowa nr 12, droga S3, przebudowana A18 i autostrada A4” (odcinek między Wrocławiem a Krzyżową) – obiecał minister.

Planowana (i zapowiadana przez polityków) od kilkunastu lat Beskidzka Droga Integracyjna o długości 63 km, ma połączyć Bielsko-Białą z Głogoczowem. Trasa ma biec między innymi obok Kęt, Andrychowa, Wadowic i Kalwarii Zebrzydowskiej.

 

DG rolety
Subskrybuj
Powiadom o
guest
9 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
ono
ono
4 miesięcy temu

Fachowiec od gadania,a nie od budowy czegokolwiek.

Sebix
Sebix
4 miesięcy temu

Ha ha obejścia Węgierskiej Górki nie umieją zbudować, a w tym przypadku rzucają się z motyką na księżyc

tgb
tgb
4 miesięcy temu
Reply to  Sebix

juak to nie umieją, skoro juz jest budowana, a jak wykonawca nie zawali to juz w 2023 sie pojedzie w całosci…..

BP
BP
4 miesięcy temu

Następny ….. Pinokio….się znalazł…

Hermenegilda
Hermenegilda
4 miesięcy temu
Reply to  BP

Nie da się dziś zaplanować na 10 lat do przodu, trzeba coś mówić na Forum, im więcej tym lepiej. Takimi słowami nie ma co się podniecać, będzie jeszcze nie raz zmienione. Przecież BDI znajduje się w tłumie.

Sorry taki klimat
Sorry taki klimat
4 miesięcy temu

Macie szczęście że PiS rządzi, bo PO tylko dupsko kierowcom by pokazała w tym- tyle w temacie. Pieniędzy ni ma i nie będzie…..

andy pandy
andy pandy
4 miesięcy temu

w Polsce w 2015 roku odnajdujemy w raporcie NIK zatytułowanym Realizacja Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2011-2015. W publikacji na stronie 41. czytamy, że według stanu na dzień 31 lipca 2015 roku łączna długość sieci dróg szybkiego ruchu wynosiła 3.041 km, w tym: 1.553,2 km stanowiły autostrady oraz 1 487,8 km stanowiły drogi ekspresowe. Ponadto w realizacji było 81,7 km autostrad oraz 510,6 km dróg ekspresowych. Na stronie internetowej NIK można również przeczytać, że w ramach samego tylko Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2011-2015 oddano do ruchu (do 31 sierpnia 2015 roku) łącznie 1826,6 km dróg krajowych, w tym: 706,7 km autostrad, 835,1 km dróg ekspresowych oraz 284,8 km obwodnic i przebudów lub wzmocnień dróg. Oraz rozpoczęto… Czytaj więcej »

tezer
tezer
4 miesięcy temu

obiecanki, cacanki itd. od 12 lat tylko to słyszymy

tgb
tgb
4 miesięcy temu
Reply to  tezer

ale w koncu bedzie, jest wpisana do budowy, jedynie prostestujacy mieszkancy moga to opóźnić