20 stycznia 1951 r. odbyła się sesja zjednoczeniowa Miejskiej Rady Narodowej. Od tamtej pory Bielsko i Biała połączono w jeden organizm miejski.
Pierwsza tzw. zjednoczeniowa sesja Miejskiej Rady Narodowej odbyła się 20 stycznia w Strzelnicy – dzisiejszym Bielskim Centrum Kultury. W prezydium zasiedli dr Tadeusz Karolini i Jan Grajcarek. Pracownicy i radni obu miast stanowili grupę 120 osób, obecne były także delegacje – rad zakładowych, przedsiębiorstw, szkół i stowarzyszeń sportowych, w liczbie 380 osób.
Ustalono, że nowych radnych będzie 48. Z ramienia PZPR do MRN weszli – Franciszek Niedziółka, Ludwik Czaderna, Stanisław Kruczek, Władysław Skrzela, Stanisław Klimczak, Rudolf, Pławecki, Anastazja Handzlik, Jan Bajerski i Władysław Gąsior; z ramienia Stronnictwa Demokratycznego – Jan Serafin, Kazimierz Kopczyński, Maria Perlik i Józef Szpyra; z ramienia Stronnictwa Ludowego – Marian Gołębiowski, Andrzej Sidzina i Tomasz Zawada; z ramienia Powiatowej Rady Związków Zawodowych – Jerzy Niemiec, Władysław Maślanka, Władysław Kierpiec, Maria Cykman, Antoni Łącki, Anna Kaps, Stanisława Konior, Michał Adamus, Julian Worek, Anna Łazarowicz, Piotr Niedzielski, Józef Pietraszko, Stanisław Szal, Andrzej Szubert, Franciszka Kwaśna, Stefania Staszowska, Jan Walczak, Jan Kozak i Jan Jurasz; z ramienia Ligi Kobiet – Rozalia Porębska, Anna Kuczewska; a z ramienia ZMP – Władysław Gradek, Ferdynad Martynowicz, Edmund Nowak i Stanisław Pietraszko. Związek Bojowników o Wolność i Demokracje reprezentował Leon Lifsches, Ligę Lotniczą Włodzimierz Humen, a Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Jan Warzecha, Towarzystwa Przyjaźni Polsko Radzieckiej – Józef Płonka, Ligę Morską – Jan Zając, zaś Związek Samopomocy Chłopskiej – Władysław Drożdż.
Nie pokazany protokół komisji skrutacyjnej połączył.
Skąd ten Tadeusz jest ,he?
Z księzyca.
A potem nastał Antek Kobiela i marzenia o świetności szlag trafił
Najwięcej szkoda tramwajów i wysokiego trotuaru i Galuxu,miała być jeden kierunek koła kina drugi jak w innych miastach i by było ok.
Uchwała “bolszewicka” jest ważna? – może wyjaśni Tadeusz.
Tadeusz jest przedstawicielem neobolszewii,nie ten rocznik,aby cokolwiek mógł wyjaśniać.
Nic podobnego, jest tutaj taki Tadeusz siedemdziesięciolatek, który wszędzie widzi bolszewików. Nie musi być rocznik jeśli jest się “historykiem” w wybranym kierunku.
Ten neobolszewik Tadeusz nie wygląda na to ,żeby był siedemdziesięciolatkiem.Dawniej bolszewicy chcieli udawać ateistów,a dzisiejsza neobolszewia chce udawać katolików.Tym i tamtym zupełnie to nie wychodzi. Tadeusz będąc zaciętym antybolszewikiem wszedł w ich rozdeptane buty i stał się obecnie jednym z nich.Zapomniałem tylko dodać,że jemu z tych butów jeszcze wychodzi słoma,czego on zupełnie nie dostrzega.
Aż tak dalece nie znam ale trochę wiem.
Cały czas mu się marzy jako największemu bolszewikowi widać kocha te czasy bolszewik.