Tegoroczny maj nie był najzimniejszym od kilkudziesięciu lat – przekonują Łowcy Burz Podbeskidzie na swoim facebookowym profilu.
– Zakończyła się meteorologiczna wiosna, dobiegł końca też maj. Zaczynają się pojawiać podsumowania, a wraz z nimi jakieś dziwne informacje, że był to najzimniejszy maj od kilkudziesięciu lat. Tymczasem chłodniej było… rok temu – czytamy we wpisie.
Średnia temperatura maja 2021 na stacji Bielsko-Biała Aleksandrowice wyniosła 12°C i była niższa od obowiązującej normy o 1,4°C. Dla porównania, w tamtym roku maj charakteryzował się średnią temperaturą na poziomie 10,5°C, a dwa lata temu 11,2°C.
Najzimniejszym majem był ten z 1991 roku i charakteryzował się średnią temperaturą na poziomie zaledwie 9,2°C.
Łączna suma opadów za maj wyniosła 156,8mm, przy średniej 128,7mm, co klasyfikuje tegoroczny maj jako mokry. Oczywiście, nijak się to ma do wartości rekordowej odnotowanej w pamiętnym maju 2010 (511,5mm). Natomiast najbardziej suchym majem był ten z 1992 roku. Wtedy w ciągu miesiąca spadły niecałe 24 litry deszczu.
– Jako ciekawostkę można dodać fakt, że w minionym miesiącu mieliśmy aż 25 dni z opadami. Średnio w maju takich dni jest 17, rekord należy do niechlubnego maja 2010 (29 dni deszczu) – czytamy dalej.
Maksymalna odnotowana temperatura w maju 2021 w Bielsku-Białej wyniosła 27,8°C co jest wartością normalną dla tego miesiąca.
– I jeszcze słówko odnośnie wiosny meteorologicznej (marzec-maj). Średnia temperatura dla tych trzech miesięcy wyniosła w Bielsku-Białej 7°C. Porównywalnie chłodno było w 1997 roku, natomiast zimniej było w 1996, czyli 25 lat temu. I tu faktycznie można powiedzieć, że wiosna meteorologiczna była najzimniejsza od kilkudziesięciu lat – kończą Łowcy Burz Podbeskidzie.
Jeśli zapłodnienie nastąpi z pozycji od tyłu to dziecko które sie potem urodzi nie będzie sie bało burzy ani wiatru
Psy się zwykle boją burzy. Wiatry jak są przy wspólnym jedzeniu, też się można bać każdemu.
Jle burz udało się łowcom złapać i zlikwidować aby nie zagrażały mieszkańcom ??
Burze nie muszą łapać, niech się skupią tylko na łapaniu trąb powietrznych, z nagrywania nie ma nic.
Te dziwne informacje to są odczucia ludzi co do tegorocznego maja bez niuansów co do dziesiątych stopnia Celsjusza. Na nic porównanie do 1996 r. jak w tym roku najbujniej rośnie trawa w maju i nie bardzo jest kiedy ją skosić bo co chwilę polewa a w mieszkaniach trzeba przypalać bo zimno. Trzeba porozmawiać z drogowcami, kamieniarzami i innymi służbami z pracą w warunkach na zewnątrz i porównania co do średnich temperatur znikną.