Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Handel kontraktami na różnice kursowe (CFD)

Jak handlować kontraktami CFD?

CFD lub Contract for Difference jest kontraktem na różnicę kursową konkretnym aktywie finansowym. Kontrakty CFD pozwalają inwestorom zarabiać pieniądze na wahaniach cen aktywów podczas otwierania i zamykania pozycji.

Handlując kontraktami CFD nie kupujesz ani nie sprzedajesz niczego fizycznego. Zawierasz kontrakt czyli umowę określającą różnicę w cenie wybranego składnika aktywów w momencie otwarcia i zamknięcia transakcji. Jest to typowa gra określająca prawa popytu i podaży na skutek czego kształtowana jest cena widoczna na wykresie.

Handel kontraktami CFD jest dość prosty – więcej informacji znajdziesz tutaj, które pomogą zrozumieć grę na spadki na tych instrumentach. Wybierasz aktywa, którymi jesteś zainteresowany i tworzysz zamówienie (zlecenie). Jeśli z analizy wynika, że akcje Facebooka wzrosną – Otwórz pozycję kupna. Jeżeli przewidujesz, że akcje będą tanieć. Możesz otworzyć pozycję krótką czyli sprzedaży.

Jeśli cena porusza się w kierunku, który przewidziałeś, będziesz zarabiać zysk równy różnicy między ceną otwarcia i zamknięcia danego instrumentu finansowego.

Handel lewarowanymi kontraktami na różnice kursowe (CFD)

Powodem tak dużej popularności kontraktów CFD jest możliwość handlu z dźwignią finansową. Dźwignia finansowa pozwala inwestorowi na otwieranie większej ilości transakcji niż pozwala na to jego własny kapitał.

Kapitał własny tradera obejmuje depozyt zabezpieczający – uzgodnioną część inwestycji, która gwarantuje ważność transakcji. Przyjrzyjmy się przykładowi. Broker daje Ci dźwignię 10:1 do handlu ropą naftową. Zamierzasz kupić 20 baryłek ropy naftowej po cenie 30 USD za baryłkę. Aby dokonać transakcji potrzebujesz 600$ (20×30$=600$). Dzięki dźwigni finansowej nie potrzebujesz mieć aż 600 $ na zabezpieczenie otwartej pozycji, a jedynie 60$, gdyż dźwignia wynosi 1:10 w tym konkretnym przypadku. Informacje na temat aktualnie dostępnej dźwigni można znaleźć na stronie KNF – https://krwlegal.pl/aktualnosci/komunikat-knf-w-sprawie-wprowadzenia-dodatkowych-wymogow-przy-oferowaniu-klientom-detalicznym-kontraktow-na-roznice-cfd

Depozyt zabezpieczający pozwala na zabezpieczenie otwartych pozycji kapitałem, który gwarantuje realizację transakcji w przypadku wzrostu ceny wybranego przez Ciebie aktywa.

Jakimi instrumentami można handlować na rynku kontraktów CFD?

Kontrakty CFD są uniwersalne i mogą być wykorzystywane do handlu niemal każdym instrumentem finansowym. Będąc dobrze zorientowanym w kontraktach na różnice kursowe (CFD), Brokerzy oferują szeroki zakres aktywów do handlu takich jak:

  1. 60+ par walutowych
  2. Indeksy – indeksy giełdowe z całego świata, w tym S&P500 i DE30, a także polski WIG20;
  3. Towary – złoto i inne metale, ropa naftowa i inne produkty energetyczne, różne towary rolne;
  4. Kontrakty na akcje giełdowe- wszystkie największe pierwsze oferty publiczne (IPO) i akcje największych światowych firm;

google_news