Kultura i rozrywka Wadowice

Weekend z przyrodą

Warsztaty przyrodnicze połączone ze spacerami na Jaroszowicką Górę, to nie tylko okazja do spędzenia najbliższego weekendu w otoczeniu przyrody, ale także możliwość rozmowy z fachowcami o otaczającym nas świecie fauny i flory.

Zuza i Kuba Wykowie podczas kilkugodzinnego spaceru dziennego pomogą rozpoznawać rodzime gatunki drzew, opowiedzą o roli martwego drewna, wspólnie z wycieczkowiczami poszukają tropów i śladów dzikich zwierząt. Zaś podczas nocnych wędrówek pomogą rozwikłać zagadkę każdego szelestu i odgłosu. Będzie wspólne poszukanie sów i innych zwierząt, które po zmroku ruszają na łowy. Nie zabraknie rozmów o ssakach drapieżnych i ich ofiarach.

Spacery z przyrodnikami na Jaroszowicką Górę odbędą się w najbliższy weekend 29-31 października. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Są jeszcze wolne miejsca – zapisów można dokonać przez kontakt telefoniczny: 888-667-166, mailowo: [email protected] lub na stronie wydarzenia na Facebooku: https://fb.me/e/29pfB1UVb. Obowiązuje kolejność zgłoszeń.

Spacerowicze w towarzystwie przyrodników wyruszą z parkingu obok mostu na Skawie w Jaroszowicach.

Spacery dzienne:
30.10. godz. 9:00
31.10. godz. 9:00

Spacery nocne:
29.10. godz. 18:00
30.10. godz. 17:00
31.10. godz. 17:00

Karpacka inicjatywa lokalna „Poza szlakami – wędruj z przyrodnikami” jest współfinansowana ze środków Programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021–2030 za pośrednictwem Stowarzyszenia „Pro Carpathia”.

 

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments