Sport Wadowice

Futbol w „Czwórce”

Stawką trzydniowego piłkarskiego turnieju rozgrywanego w hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 4 w Wadowicach był Puchar Burmistrza Wadowic.

Zawodom (3-5 grudnia towarzyszyły kwesty i licytacje przeznaczone na leczenie 4-letnich bliźniąt – Marysi i Olka Szostaków z Podolan. Darczyńcy uczestniczyli w losowaniu nagród ufundowanych przez licznych sponsorów.

Blisko ćwierć tysiąca zawodników (w tym wielu reprezentantów ligowych zespołów) z 25 drużyn rozegrało 74 mecze. Po zaciętych eliminacjach i walkach finałowych główne trofeum padło łupem teamu Teddy Squad. Zwycięzcy w decydującej walce pokonali rzutami karnymi drużynę Wgniot-ex 3:1 (w regulaminowym czasie 1:1). Na najniższym stopniu podium stanął team Mrugacz Auto Serwis.

Zwycięzcy walczyli w składzie: Patryk Drabik, Patryk Koim, Konrad Kopytko, Jakub Zaremba (wszyscy Beskid Andrychów), Patryk Zemła (Brzezina Osiek), Dawid Pochłopień, Michał Studnicki (obaj TS Podbeskidzie II Bielsko-Biała). Tytułem najlepszego golkipera uhonorowano Piotra Osieckiego (Chem-Bud), statuetkę najlepszego zawodnika zdobył Grzegorz Janiczak (Mrugacz Auto Serwis), a najskuteczniejszym strzelcem został Patryk Drabik (Teddy Squad; 18 goli).