Na sygnale Czechowice-Dziedzice

Czechowice-Dziedzice: 82-latka straciła niemal wszystko. Chciała pomóc „sprzedawczyniom koców”

Zdjęcie poglądowe. Fot. KPP Sucha Beskidzka

82-letnia czechowiczanka straciła dużą część swojego majątku. Wpuściła do mieszkania dwie kobiety, którym z dobrego serca postanowiła pomóc. Gdy oglądała koce i pościel, z jej mieszkania znikała gotówka i biżuteria.

Do bulwersującego zdarzenia doszło 3 grudnia tuż przed południem w Czechowicach-Dziedzicach. Do mieszkania seniorki przy ulicy Konopnickiej zapukały dwie kobiety. Twierdziły, że sprzedają pościel i koce. Były najprawdopodobniej narodowości romskiej, a mogły pochodzić z Czech, Słowacji lub Węgier. Poprosiły seniorkę o pokazanie, jak wyglądają banknoty 100- i 200-złotowe, gdyż rzekomo nigdy ich nie widziały, a sąsiadka chciała im takimi zapłacić.

– Pokrzywdzona weszła z nimi do mieszkania i wyjęła z miejsca przechowywania gotówki dwa banknoty o takim nominale, tym samym zdradzając miejsce przechowywania oszczędności. Kobiety po obejrzeniu ich oddały je seniorce. Następnie jedna z nich, nieproszona, rozpoczęła „prezentację” koców i pościeli, zasłaniając seniorce pole widzenia. W tym czasie druga skradła oszczędności i złotą biżuterię. Następnie obie opuściły mieszkanie niczego nieświadomej seniorki – informuje Roman Szybiak z Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej. Czechowiczanka straciła 26 tysięcy złotych, 172 dolary i złotą biżuterię o nieznanej jeszcze wartości.

– Apelujemy o ostrożność i przestrzegamy przed tą metodą kradzieży mieszkaniowej. W podobnych sytuacjach nigdy nie należy wpuszczać obcych osób do mieszkania. Gotówkę i przedmioty wartościowe należy przechowywać dobrze schowane, najlepiej w banku, a jeśli w mieszkaniu, to warto zaopatrzyć się w sejf przymocowany do ściany. W przeciwnym wypadku należy gotówkę podzielić tak, aby nie przechowywać całości w jednym miejscu – radzi Roman Szybiak.

Policjanci proszą wszystkich, którzy mają jakiekolwiek informacje mogące przyczynić się do ustalenia sprawczyń przestępstwa, o kontakt z Komisariatem Policji w Czechowicach-Dziedzicach (tel. 47 85 708 10, e-mail: [email protected]).

google_news
Subskrybuj
Powiadom o
guest
7 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
OrWell
OrWell
1 miesiąc temu

Cyganie, których znam, tak właśnie określają swoją przynależność. O tzw. Romach słyszymy tylko w kontekście naszego rzekomego rasizmu i ich konfliktów z prawem.

Tym
Tym
1 miesiąc temu

Babcia już pogrążona przez komentujących. Może choć słowo potępienia dla oszustów?

Robert
Robert
1 miesiąc temu

Nawet na giełdzie cyganów omijać z daleka

Dziadek
Dziadek
1 miesiąc temu

Głupich nie sieją, sami rosną. Swoją drogą o pojawieniu się domokrążców powinno się natychmiast poinformować policję może by się skończyło okradanie dziadków.

Hermenegilda oryginał
Hermenegilda oryginał
1 miesiąc temu

Gupsza od Hermenegilda.

Krystian
Krystian
1 miesiąc temu

Cyganów nie wpuszcza się do domu!

Bronowiok
Bronowiok
1 miesiąc temu

Za głupotę się płaci, nieważne czy masz 82 lata czy 18