Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Porównywarka ofert dla frankowiczów – czy warto skorzystać?

Shot of pretty young business woman working with computer while consulting some invoices and documents in the kitchen at home.

Nadal wielu frankowiczów stoi przed wyborem kancelarii, która poprowadzi ich sprawę w sądzie. Decyzja ta nie jest łatwa, ale jest narzędzie które znacznie w tym pomaga.

Jak porównać oferty kancelarii frankowych?

Ofert na prowadzenie spraw frankowych jest od groma. W ostatnich latach przybyło firm oraz kancelarii, które deklarują pomoc frankowiczom. Dlatego też zgromadzenie, a następnie porównanie ofert może sprawić trudności.

Jest jednak narzędzie, za pomocą którego można znacznie ułatwić sobie proces wyboru kancelarii frankowej. To porównywarka i kalkulator dla frankowicza – https://frankomat.com.pl/

Na ten moment zgromadziliśmy ponad 120 ofert z 30 najlepszych w Polsce firm oraz kancelarii frankowych. Wystarczy podać kilka danych z umowy kredytowej, aby otrzymać wyniki w postaci najbardziej dopasowanych ofert na prowadzenie sprawy sądowej – wyjaśnia Joanna z frankomat.com.pl.

Czy warto skorzystać z porównywarki?

Jest co najmniej kilka powodów, które przemawiają za skorzystaniem z porównywarki ofert dla frankowiczów.

Po pierwsze, porównanie jest całkowicie bezpłatne. Za korzystanie z porównywarki nie jest pobierana żadna opłata. Nie obawiaj się także, że jeśli jest to darmowe narzędzie, to po skorzystaniu z niego jesteś zobligowany do skorzystania z oferty czy zawarcia umowy. Korzystanie z narzędzia do niczego Cię nie zobowiązuje.

Po drugie, to jedyne takie miejsce, gdzie można porównać w zaledwie 3 minuty oferty firm oraz kancelarii frankowych. Baza ofert dla frankowiczów jest cały czas aktualizowana. Aby skorzystać z porównywarki należy podać kilka danych m.in.:

  • nazwę banku, który udzielił kredytu,
  • rok wzięcia kredytu,
  • rodzaj kredytu,
  • kwota udzielonego kredytu.

Po trzecie, poznasz koszty prowadzenia Twojej sprawy frankowej. Wśród ofert zgromadzonych przez Frankomat znajdziesz także takie, które nie zawierają wstępnej opłaty. Dla wielu posiadaczy kredytów w helweckiej walucie kwestia takiej opłaty – rzędu nawet kilku tysięcy – to próg trudny do przeskoczenia.  Niektóre oferty przewidują wynagrodzenie dopiero po zakończonej sukcesem sprawie (tzw. success fee).

Co jeszcze warto podkreślić, dzięki porównywarkę w kilka minut można uzyskać informacje, które w ogóle kancelarie będą zainteresowane prowadzeniem Twojej sprawy frankowej.

O co może walczyć frankowicz?

Na drodze sądowej kredytobiorca może wywalczyć odfrankowienie bądź unieważnienie umowy. Czym się różnią te opcje?

Odfrankowienie to najkrócej mówiąc, usunięcie z umowy tych zapisów, które zostały uznane za niedozwolone. Umowa kredytowa nadal obowiązuje, a kredyt w CHF jest traktowany tak, jak kredyt w PLN. Wówczas oblicza się kwotę nadpłaty kredytu.

Jednak druga opcja, czyli unieważnienie umowy jest dla frankowicza korzystniejsza. Taki wyrok sądu oznacza, że pomiędzy stronami musi dojść do rozliczenia. Odbywa się to z wykorzystaniem jednej z tzw. teorii: salda lub dwóch kondykcji.

Szacunkowe kwoty roszczeń można obliczyć za pomocą kalkulatora frankowego dostępnego na frankomat.com.pl. Tutaj również wystarczy podać kilka najistotniejszych informacji z umowy kredytowej, m.in. kwota kredytu, wysokość marży, data wypłaty kredytu czy liczba rat. Więcej możesz dowiedzieć się tutaj: https://frankomat.com.pl/blog/kalkulator-frankowy-ile-pieniedzy-mozna-odzyskac-od-banku/

Czy warto z bankiem podpisać ugodę?

Niektórzy frankowicze otrzymali od banku propozycję zawarcia ugody.  Przypomnijmy, że pod koniec 2020 roku do przystąpienia do programu ugód nawoływała Komisja Nadzoru Finansowego.

W ostatnich miesiącach i tak już niska atrakcyjność ugód jeszcze bardziej spadła. Jest to spowodowane m.in. kolejną, już ósmą z rzędu podwyżką stóp procentowych. Jak zaznaczają specjaliści zawarcie ugody oznacza, że kredytobiorca zrzeka się wszelkich roszczeń. Więcej o ugodach frankowych przeczytasz tutaj: https://frankomat.com.pl/blog/ugody-z-frankowiczami-2021-2022-co-proponuja-banki/

google_news