Niektóre samorządy powiatu cieszyńskiego pytają swoich mieszkańców o zapotrzebowanie na węgiel, który dystrybuować będzie urząd miejski. Warto wiedzieć o poniższych ankietach.
Urząd Miejski w Skoczowie skierował do mieszkańców ankietę, dotyczącą zamiaru zakupu węgla na potrzeby gospodarstwa domowego. Powodem zbierania takich informacji jest szansa zakupu węgla od gminy na preferencyjnych warunkach.
Wypełnione ankiety należy składać wyłącznie w wersji papierowej w nieprzekraczalnym terminie do 26 października br. do godz. 15:30, w biurach Urzędu Miejskiego w Skoczowie:
– Rynek 1 – parter, biuro nr 2;
– Rynek 3 – parter, biuro nr 1.
Formularze do wypełnienia można pobrać w wersji papierowej – w wyżej wymienionych punktach lub w wersji elektronicznej do samodzielnego wydrukowania – w załącznikach dostępnych TUTAJ.
Ankieta nie jest wnioskiem o węgiel ani gwarancją otrzymania węgla. Ankieta jest potrzebna do złożenia przez gminę Skoczów wniosku o zakup węgla w celu preferencyjnej sprzedaży mieszkańcom.
Z podobną inicjatywą wystąpił Urząd Miejski w Strumieniu. Jego ankieta skierowana wyłącznie do osób mieszkających na terenie gminy Strumień, które otrzymały dodatek węglowy lub uzyskały do niego prawo i do tej pory nie zakupiły węgla w cenie poniżej 2.000 złotych za tonę. Wyniki ankiety będą podstawą do wstępnego oszacowania zamówienia na węgiel.
“W związku z tym bardzo prosimy wszystkich Mieszkańców Gminy Strumień, którzy spełniają kryteria do zakupu opału za pośrednictwem samorządu, o jej wypełnienie w terminie do dnia 31 października 2022 r. i przekazanie za pośrednictwem poczty elektronicznej: [email protected] lub w wersji papierowej w sekretariatach gminnych szkół i przedszkoli lub do skrzynki podawczej ustawionej w korytarzu głównym Urzędu Miejskiego w Strumieniu. Jednocześnie informujemy, że Urząd Miejski nie będzie miał żadnego wpływu na jakość dystrybuowanego węgla oraz asortyment, jaki będzie ostatecznie dostępny dla naszego samorządu.” – czytamy w stosownym komunikacie.
Druk ankiety ze Strumienia można znaleźć TUTAJ.
CIEMNOTY jarka
Zabierzcie się za robotę dla miasta ludzi a nie handlem lizać D jarkowi barany.
Ano właśnie, urząd nie chce brać odpowiedzialności za jakość i asortyment węgla – więc do kogo reklamacje?
Trzeba przy odbiorze zrobić test jaki pokazała TVN, czyli spróbować zapalić próbkę węgla leżącą luzem na łopacie. Jeżeli ta sztuka się uda to węgiel cud miód.
Jasne, każdy ma sobie przyjechać przed zakupem z butlą i palnikiem, czegoś takiego jak rękojmi już nie ma w czas kryzysu energetycznego. Napisane przy kupie jaka klasa i wartość opałowa sortu już też nie będzie?
Nie wyczułeś ironii. Nie da się w 20 sekund zapalić palnikiem węgla na łopacie jak pokazywał TVN.
TVN pokazywał przez 20 sekund bo takie są prawa telewizji w migawkach. Zapewne TVP Info pokazałaby ten sam eksperyment przez 5 minut i węgiel paliłby się. Wartość opałowa węgla jest istotnym parametrem i wiadomo jaka konkretnie? (było pisane przy kupkach z węglem).