Według statystyk Google około 11 tys. użytkowników miesięcznie szuka domku lub zakwaterowania z balią. Ten trend rozpoczął się w 2020 roku i z roku na rok wzrasta. Jeśli wynajmujesz całoroczne domki i zastanawiasz się co możesz zrobić, aby przyciągnąć więcej gości – zainwestuj w balię ogrodową.
Co zyskujesz inwestując w balię ogrodową do swoich domków całorocznych/pensjonatu?
- Wzrost zysków. Jeśli Twój obiekt wyposażony jest w balię ogrodową możesz podwyższyć cenę pobytu o 10 – 20%.
- Więcej rezerwacji przez cały rok. Turyści szukają i są w stanie zapłacić więcej za nocleg, który dysponuje balią ogrodową.
- Pozytywne opinie. Po pobycie urozmaiconym odprężającymi kąpielami w jacuzzi, goście chętniej podzielą się z innymi pozytywnymi opiniami.
- Stali goście. Klienci zachwyceni zakwaterowaniem i gorącymi kąpielami w balii są bardziej skłonni wybrać to miejsce ponownie.
Balia ogrodowa – prywatne termy pod gołym niebem
Balia ogrodowa inaczej zwana ruską banią, to duża beczka z wodą, którą nagrzewa się do 36-40°C stopni. Do balii jednocześnie może wejść w zależności od modelu 2 – 8 osób. Beczka zbudowana jest z drewna i pięknie wpasowuje się w każdą przestrzeń. Z jacuzzi korzystać można przez cały rok, niezależnie od pogody. Najwięcej radości sprawiają kąpiele zimową porą, ponieważ odprężają i rozgrzewają tak samo jak popularne termy, ale są znacznie bardziej kameralne i nie wymagają przemieszczania się co w zimowym sezonie jest bardzo uciążliwe i czasochłonne.
Fińskie balie z drewna termicznego
Balia postawiona na stałe w ogrodzie jest narażona na zmieniające się warunki pogodowe. Słońce, deszcz, wilgoć, mróz – to wszystko wpływa niekorzystnie na drewno. Nieodpowiednie drewno już zazwyczaj po 2 latach zaczyna gnić, pleśnieć, a balia przecieka i staje się nieużyteczna. Aby temu zapobiec balie ScandiSpa zbudowane są z Thermowood® czyli drewno poddanego 100 godzinnej obróbce cieplnej, które ma same zalety:
- Jest trwałe i wytrzymałe. Poradzi sobie zarówno z wysokimi jak i bardzo niskimi temperaturami
- Wykazuje odporność na wszelkie szkodniki i gnicie
- Nie pochłania wilgoci
- Jest w 100% naturalne, nie zawiera tworzyw sztucznych, jest pozbawione żywicy
- Termo-izolacja zatrzymuje 25% więcej ciepła niż drewno bez obróbki cieplnej
Ogrzewanie balii ogrodowej
Wybór rodzaju ogrzewania drewna jest bardzo ważnym czynnikiem przy zakupie. ScandiSpa oferuje balie opalane drewnem, z piecem elektrycznym lub gazowym.
Piec elektryczny – ogrzewanie tego typu jest najprostsze i najmniej wymagające. Balia jest niemal bezobsługowa. Dzięki filtracji i dezynfekcji wodę wystarczy wymieniać raz na 8 tygodni. Odpowiednia izolacja balia sprawa, że średnie użycie prądu to zaledwie 5 kWh dziennie. Balia jest gorąca i gotowa do kąpieli 24h na dobę.
Piec na drewno – by nagrzać wodę należy rozpalić i utrzymać ogień w piecu, co samo w sobie może być ciekawą atrakcją dla turystów. Ilość drewna zużytego do nagrzania balii jest zależna od wielu czynników takich jak pora roku czy jakość drewna. Wodę należy wymieniać po każdej kąpieli lub kolejnego dnia ze względu na brak filtracji.
Piec gazowy – by nagrzać wodę, do pieca należy podpiąć butlę gazową (10 kg). Jeśli nie stosujemy filtracji i dezynfekcji wodę należy wymieniać po każdej kąpieli lub na następny dzień.
Balia do ośrodka wypoczynkowego w leasingu
Siedziba firmy ScandiSpa znajduje się w Nowym Targu przy ulicy Szaflarskiej 172 tuż obok Castoramy. Tutaj możesz zobaczyć fińskie balie z Thermowood® z bliska, a nawet się w jednej wykąpać. Firma od wielu lat zajmuje się sprzedażą fińskich balii, saun oraz wanien. Produkty dostarczane są na ternie całej Polski. Pracownicy firmy stworzą ofertę zarówno dla klientów indywidualnych jak i biznesowych. Co ważne, balia od ScandiSpa może być wzięta w leasing. To wielka zaleta, ponieważ bez jednorazowej większej inwestycji można podnieść standard obiektu, co z pewnością przełoży się na wzrost rezerwacji.
Nie ma to jak wracać do przeszłości, wanny już nie a balie, które służyły kiedyś głównie do prania. Reklamowana balia nie jest z klepek lecz obudowa wkładu jest z klepek. Czy czasem zalecane drewno do opalania podgrzewania wody w balii nie jest wbrew uchwałom antysmogowym sejmików?
Bieda szczypie co nie ? 😀