Jak wybrać tabletki na zaburzenia erekcji?
Problemy ze wzwodem nie dotyczą wyłącznie seniorów. Zmagają się z nimi również młodzi ludzie. Starzenie się organizmu jest tylko jedną z przyczyn zaburzeń erekcji. W zależności od tego, z czego wynikają, sytuację mogą poprawić różne działania. Wielu panów sięga po tabletki na zaburzenia erekcji, dostępne bez recepty. Jak je wybrać?
Leki na erekcję bez recepty – jak wybrać?
Problemy ze wzwodem mogą mieć różne podłoże. Czasami wystarczy zmienić styl życia, aby minęły kłopoty łóżkowe mężczyzny. Żeby ustalić przyczynę zaburzeń erekcji, warto wybrać się do lekarza. Wielu panom pomagają leki na receptę dostępne bez recepty. Jeśli sięgamy po takie środki, to róbmy to w pewnych źródłach – np. na stronie producenta danego środka. Zakup na bazarze nie jest dobrym krokiem.
Jeśli chodzi o skład produktu na zaburzenia erekcji, to warto stawiać na środki zawierające syldenafil. To substancja czynna, która usprawnia przepływ krwi w naczyniach krwionośnych. Dzięki temu ma doprowadzić do wzwodu i utrzymać go na tyle, aby możliwe było odbycie stosunku seksualnego.
Leki na erekcję bez recepty mają różną zawartość syldenafilu, ale maksymalnie może go być 50 mg. Tyle zawierają tabletki na erekcję ActiGra Forte. Taka dawka jest zalecana, jeśli pacjent wcześniej korzystał ze środka, który zawiera 50 mg syldenfilu lub więcej. Do osiągnięcia oczekiwanego efektu potrzebna jest stymulacja seksualna. Efekt działania środka jest widoczny najczęściej po 30-60 minutach, a to zależy od organizmu i nie tylko. Jeśli korzystający przyjął tabletkę po obfitym posiłku, może czekać dłużej na rezultat. Z drugiej strony są i tacy pacjenci, który osiągają go szybciej niż większość panów.
Tabletki na erekcję przynoszą efekt, jeśli przyczyną zaburzeń wzwodu są problemy natury organicznej, np. choroby układu krążenia czy palenie papierosów. W przypadku dolegliwości psychicznych, takich jak depresja, nie dadzą oczekiwanych efektów.
Inne sposoby na zaburzenia erekcji
Ważnym krokiem jest ustalenie przyczyny problemów ze wzwodem. W tym celu należy się udać na konsultację do specjalisty. Lekarz może skierować na badania lub wstępne wnioski wyciągnąć na podstawie wywiadu. Najpierw musi ustalić, czy przyczyny mają podłoże somatyczne. Jeśli to wykluczy, może podejrzewać dolegliwości psychiczne.
Zdarza się, że w szczególności młodzi mają kompleksy związane z wyglądem, sylwetką lub rozmiarem penisa. Doskwiera im brak pewności siebie, mogą mieć stany lękowe, depresję lub być przewlekle zmęczeni. W takich przypadkach pacjent otrzymuje skierowanie do psychologa lub seksuologa. W większości przypadków impotencja jest odwracalna, dlatego warto próbować. Nie jest to problem, z którym trzeba żyć. Natomiast nie da się z góry ocenić, jakimi działaniami mężczyzna pozbędzie się komplikacji łóżkowych. Czasami wystarczą leki na erekcję, w innych przypadkach potrzebne jest poważne leczenie.
Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje na temat stosowania produktu leczniczego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie przyjmowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.