Działamy w temacie dopalaczy i nie odpuszczamy. Ośrodek Pomocy Społecznej w Skoczowie odnosi się do opisywanego przez nas zdarzenia, które miało miejsce pod koniec czerwca w jednym ze sklepów w mieście. Pisaliśmy o nim w materiale Zombie po dopalaczach, które z mózgu robią sieczkę? Szokujące nagrania ze Śląska Cieszyńskiego | WIDEO. Wnętrze punktu handlowego zostało zdemolowane przez będącą najprawdopodobniej pod wpływem środków odurzających kobietę, a całe zajście nagrane przez gapiów.
– Problem dopalaczy i narkotyków dotyka obecnie coraz więcej osób i dotyczy właściwie każdej miejscowości. W dniu 28 czerwca w Skoczowie miał miejsce incydent, który odbił się szerokim echem w całym powiecie, a dzięki mediom społecznościowym praktycznie w całym kraju – mówi Edyta Godziek, dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej w Skoczowie, placówki, która zajmuje się realizacją gminnych programów profilaktycznych w gminie Skoczów.
Na końcu materiału publikujemy wideo ze zdarzenia.
Profilaktyka prowadzona jest przede wszystkim w placówkach oświatowych. – Dyrekcja szkół w porozumieniu z radami rodziców przyjmuje program profilaktyczny, w ramach którego placówki organizują zajęcia dla dzieci i młodzieży. Cyklicznie prowadzone są zajęcia profilaktyczne „Archipelag skarbów” oraz inne rekomendowane przez Państwową Agencję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. W ramach profilaktyki organizowane są również w ramach zebrań spotkania i prelekcje dla rodziców. Programy profilaktyczne obejmują również zajęcia dla kadry pedagogicznej. Niestety mała liczba rodziców korzysta z prelekcji profilaktycznych. Ośrodek prowadzi również punkt konsultacyjny, w którym można uzyskać poradę specjalisty z zakresu uzależnień – wyjaśnia Edyta Godziek. Podkreśla, że podejmowane działania mają przede wszystkim na celu uświadomienie dzieci, młodzieży i rodziców, jak poważnym problemem jest kwestia uzależnień i związane z nimi zagrożenia. Problem dopalaczy jest bowiem tylko jednym z wielu, który dotyka nasze społeczeństwo.
– 5 czerwca odbyło się spotkanie pracowników socjalnych i asystentów rodziny przy udziale burmistrza Skoczowa oraz zastępcy burmistrza z komendantem policji, Straży Miejskiej i przewodniczącym Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, dotyczące problemu zachowań związanych z dopalaczami. Na spotkaniu zarówno pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej, jak i zaproszeni goście mieli możliwość przedstawienia swojego punktu widzenia tej sytuacji. Podjęto ustalenia mające na celu zwiększenie współpracy służb, jak również ustalono, że po wakacjach odbędzie się kolejne spotkanie, na które zostaną również zaproszeni przedstawiciele szkół – informuje Edyta Godziek.
Czy zarejestrowane przez postronne osoby zdarzenie w Skoczowie to tylko wierzchołek góry lodowej? Jeśli tak, to jakich jest ona rozmiarów? Co zrobić, by pomóc osobom uzależnionym? Jak uchronić dzieci i młodzież? Wzmocnić rodziny? Pokazać inne alternatywy? Na te pytania z pewnością trzeba szukać odpowiedzi i to nie tylko w Skoczowie.
– Problem dopalaczy, narkotyków czy innych uzależnień nie zniknie, ale może się zmniejszyć jego skala dzięki współpracy nie tylko służb, ale także każdego członka społeczności lokalnej. W dalszym ciągu Ośrodek Pomocy Społecznej będzie prowadził profilaktykę w ramach gminnych programów oraz motywował osoby, które mają problem z narkotykami i dopalaczami do podjęcia leczenia. Chcemy bardzo zachęcić rodziców do udziału w zebraniach szkolnych, na których prowadzone są prelekcje profilaktyczne, a osoby mające problem z uzależnieniem lub ich rodziny do kontaktu z pracownikami naszego ośrodka – zapewnia Edyta Godziek.
Ale i tak policja nic z tym nie robi
E tam dopalaczach.
Jak to wszystko normalne dragi prochy narkotyki.
I to ble
A zaprosili dilerów na to spotkanie?? Ani słowa na fb. Żenada. Każdy ma sie prawo bronić a i może rynek zbytu by się rozszerzył.
Na Lipowcu też pełno ćpunuów sprzedają policja nic z tym nie robi sami tam jeżdżą ludzie to widzą skorumpowana policja dramat do czego dochodzi
Może uświadomić młodzież ile osób się zaćpało w ciągu roku w powiecie. Trochę dałoby to do myślenia tym co chcą spróbować, bo ci co już są po próbie to już mają galaretę zamiast mózgu.
Usunąć to nagranie nawet kobieta po tym jak zmarła przez ugotowanie się mózgu nie może mieć spokoju?!
Słusznie, w artykule działania ze strony OPS są najważniejsze ale profilaktyczne, a tak naprawdę w odniesieniu do nagrania – nie ma.
Ona żyje 🤪
Kto ci zmarł spulczuje bo ta laska z nagrania żyje i nie była po dopalaczach jak się leczy psychiatrycznie od wielu lat to jedynie co diler nie dostarczył to leków z apteki afera za aferom żenada
Sybirka na GB to problem trochę bardziej złożony. Kto, na jakich prawach i w jaki sposób ma tam interweniować? Wszystkich nas chronią pewne przepisy, inne gwarantują nam pewne minimum i ludzie tam przebywający z tego korzystają. Nie można tych ludzi piętnować, pokazywać światu relacji jak żyją, ale niech są przykładem do czego prowadzą pewne zachowania. Niech młodzież jest edukowana, że mogą wszystko, tylko nie wszystko przynosi korzyści i jakie zachowania zbliżają do życia na takiej syberce.
Bardzo trzezwa ocena sytuacji, dobrze czasem madrego posluchac, temat syberi wraca nagminnie przy kazdym lepszym powodzie, kozysc jedynie z nich jako poglad gdzie moze sie skonczyc zycie, jego pewien poziom, a co do alfy, z tego co wiem, to osoby troche mniej rozgarniete nie moga z tego wyskoczyc, no i przede wszystkim z dziecmi jest najwiekszy problem, strasznie szybko uzaleznia, od razu tok myslenia zmienia, smutne
I co że spotkania wszyscy wiedzą o sybirce w sko ale nikt z tym nie zrobi porządku no bo po co robią zebrania pod publikę i tyle
Problem dopalaczy dotuczy B-B,Żywca,Cieszyna,Kęt,Jastrzębia i Żor..oraz gmin pobliskich.Alfa jest znana w zasadzie na śląsku cieszyńskim i podbeskidziu..oszczędzanie na policji przynosi efekt a opieszałość policji podwójny. Kary za posiadanie jak i kradzieże i włamania celem zarobienia na działkę są tak niskie że ,,opłaca się,,. Problem błyskawicznie narasta i każdy udaje że nie ma problemu.
Wyłapać co do jednego i nie mówić że się nie da tylko chęci chyba że zależy organom żeby mieć uzależnione społeczeństwo bo takimi najlepiej się steruje
Co ci z łapania jak ,,wolne sądy,, dają osobie która nie pracuje! Grzywne do zapłaty np. 50zł za kradzież paliwa na 380zł.sądownictwo w polsce to patologia w 80% ludzie bez honoru,wiedzy o życiu…którzy tylko schodzą z teczek.
1.Ani kroku w stronę legalizacji.2.Osoby powiązane z handlem narkotykami powinny być karane za działanie na szkodę społeczeństwa w celu uzyskania korzyści finansowej,wyroki jak w usa po 80 lat odsiadki,żeby czasem nie wyszli.
Ale tak nie będzie..za rzadnej władzy.Obywatel nieświadomy,uzależniony,na bakier z prawem,schorowany, jest wodą na młyn systemowej maszyny.Zarobić musi każdy,policjant,prokurator,adwokat,służba więzienna,ośrodek uzależnień,ośrodek pomocy rodzinie,ksiądz,zakład pogrzebowy,producent urn,zniczy i kwiaciarnia.
Człowiek świadomy,zdrowy,nie uzależniony jest wrogiem systemu.Niestety tak to wygląda,przykład?Zobacz jaki wygląda okolica każdego dworca kolejowego w dużych miastach zachodniej europy,sytuacja w usa.
Chrońcie dzieci za wszelką cenę.
Widać że p… ;D policyja, na nic się nadaje. Tylko mandaty i reszta w 4 literach. A czytając te farmazony co piszecie, to się ta “galaretka” wasza budyniuje.
Zwykły człowiek zdechnie, ppod butem niebieskich i rządu. Złodziej pożyje na luzie.
Jesteś ograniczony jak przeciętny kibic bks-u.
Twardy odwyk, a nie wspieranie z nadzieją na porzucenie tego hobby, czy inne pogadanki umoralniające.
Pani dyrektor OPS opowiada ogólnie o profilaktyce a jednocześnie była/jest konkretna osoba na nagraniu i nie ma żadnego wyjaśnienia, odniesienia się OPS-u w Skoczowie do tej osoby (była podopieczną OPS?). A to jest czy też był (niektórzy komentowali że nie żyje) konkretny człowiek, podobno matka dzieciom. Poprzednim wejściem puszczono nagranie trochę jako sensację, ale teraz należałoby się spodziewać konkretów wokół rodziny, można to zrobić z zachowaniem ochrony danych osobowych.
To trudny temat.
ale cieszymy się
Bo znowu mamy wolne i możemy się napić.
i zapalić jointa, profilaktyka prowadzona w szkole nas nie dotyczy, jesteśmy dorośli i nie przejmujemy się napisanymi programami w obowiązkach każdego OPS w gminach. A tam pracownicy czekają na kontakt, aby zgłaszać przypadki jak na końcu mówi pani dyrektor OPS w Skoczowie.
Dobranoc podszywacze
Dobranoc dopalacze