Worek medali i gratulacji dla cieszyńskich zawodników. Nie mieli sobie równych!

Sześć medali przywieźli zawodnicy Klubu Sportowego Shindo z Cieszyna z mistrzostw świata w karate w Niemczech. To wielki sukces naszych zawodników!

Ósma edycja już Mistrzostw Świata Karate WJKA ((World JKA Karate Association) wystartowała w miejscowości Sandersdorf-Brehna w Niemczech. Mistrzostwa były otwarte zatem każdy trenujący klub mógł w nim wziąć udział. Chętnych było sporo. Z okazji do rywalizacji skorzystali także zawodnicy KS Shindo w Cieszynie, a plon medalowy może napawać dumą. Pięciu zawodników wróciło aż z sześcioma medalami!

I tak w konkurencji kata w wieku 8-9 lat od 4kyu Michalina Szymala nie miała sobie równych. Zwyciężyła złoto dodatkowo zdobywając także srebrny krążek w konkurencji kumite. Medalowy triumf święciła także Roksana Bączek, która wywalczyła złoto w mistrzostwach kumite dziewczyn w wieku 16-18 lat. Znakomitą formą wykazał się także trener Piotr Szymala, zajmując pierwsze miejsce w kategorii kata seniorów + 40 lat. Filip Chitryniewicz z kolei nie był w stanie pokonać zawodnika z południowej Afryki podczas finałów kumite 16-18 lat. Srebrny medal był jednak powodem do dumy. W tej samej konkurencji Piotr Szafarczyk po bardzo wyrównanej walce ostatecznie pokonał niemieckiego zawodnika i wywalczył cenny brązowy medal.

Warto dodać że wszystkie konkurencje Kumite powyżej 14 roku życia na mistrzostwach rozgrywane były na gołe pięści co było nowością dla polskiej kadry zawodniczej…