Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Cieszyn: ZróbMY miasto!

Zaproszenie do udziału w konsultacjach społecznych dotyczących zagospodarowania terenu po Cieszyńskich Zakładach Przetwórczych „Las”

Zapraszam wszystkich mieszkańców, w tym również dzieci i młodzież szkolną, do udziału w konsultacjach społecznych dotyczących przyszłego zagospodarowania terenu po Cieszyńskich Zakładach Przetwórczych „Las”, zlokalizowanego przy Alei Jana Łyska 20.

Spotkanie konsultacyjne odbędzie się w dniu 23 lutego 2025 r. (niedziela) w Oranżerii Zamku Cieszyn w godzinach 13.00 – 17.00.

Konsultacje stanowią wyjątkową okazją do przedstawienia własnych pomysłów oraz zgłoszenia potrzeb związanych z zagospodarowaniem tego obszaru na cele sportowo-rekreacyjne. Państwa opinie i sugestie pomogą w stworzeniu przestrzeni dostosowanej do oczekiwań różnych grup mieszkańców – dzieci, młodzieży, dorosłych i osób w wieku dojrzałym.

Zachęcam do udziału również rodziców z dziećmi w wieku szkolnym, które poprzez zabawę i kreatywne warsztaty będą mogły wyrazić swoje potrzeby i oczekiwania względem nowej przestrzeni. Ich głos jest dla nas niezwykle ważny, ponieważ to właśnie najmłodsi często najaktywniej korzystają z miejsc rekreacji.

Spotkanie odbędzie się w formule „world café”, umożliwiającej swobodną wymianę myśli i pomysłów w niewielkich grupach, przy kawie, herbacie i smacznym poczęstunku. Każdy uczestnik – niezależnie od wieku – będzie miał możliwość wyrażenia swojej opinii oraz aktywnego udziału w kształtowaniu przyszłości tego miejsca.

Zachęcamy do udziału i współtworzenia przestrzeni, która stanie się atrakcyjnym miejscem rekreacji i integracji dla mieszkańców Cieszyna. Razem zdecydujmy o przyszłości tego miejsca!

Gabriela Staszkiewicz

Burmistrz Miasta Cieszyna

google_news