Od 13 grudnia, czyli od wejścia w życie nowego rocznego rozkładu jazdy, miałyby się pojawić trzy pociągi spółki PKP Intercity relacji Żywiec – Bielsko-Biała – Czechowice-Dziedzice – Oświęcim – Kraków.
To zapowiedź posła Mirosław Suchonia jeszcze sprzed kilku miesięcy. Teraz w sieci internetowej pojawiają się pierwsze przecieki dotyczące tych pociągów. Jak wynika z jednego z forum kolejowego będą to pociągi o nazwach:
IC „Pilsko” – odjazd z Żywca około 6.00, a powrót około 22.00
IC „Rysianka” – odjazd z Żywca około 10.00, powrót około 18.00
IC „Żylica” (przedłużenie od Żywca obecnego pociągu Bielsko-Biała – Kraków) – odjazd około 18.00, powrót około 9.00 – 10.00.
Wspomniane pociągi miałyby mieć czas przejazdu około 95 minut.
Jak na razie tych informacji nie potwierdza spółka PKP Intercity zaznaczając, że prace nad nowym rozkładem jazdy wciąż trwają.





